SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Milo ikën nga Rama dhe hidhet në krahët e Metës/ Video

LSI dhe PDS-ja kanë arritur një marrëveshje politike mes tyre. Marrëveshja është firmosur në selinë e LSI-së mes Petrit Vasilit dhe Paskal Milos.

Siç duket LSI-ja me nënshkrimin e marrëveshjes politike me partinë e Milos, po kërkon që të formojë polin e tretë politik si përgjigje edhe ndaj marrëveshjes së bërë nga Edi Rama dhe Lulzim Basha pak ditë më parë.

“Edhe pse nuk ka koalicione, kjo është një marrëveshje e njëllojë si koalicioni” është shprehur Paskal Milo.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?