Rama/ Fajin e kanë analistët jo pronarët si Frangaj dhe Çili

Edi Rama është marrë me opinionistët dhe gazetarët duke i quajtir ata si të keqen më të mëdha. Ai ka folur edhe njëherë për kanale të nëdheshme parash që paguajnë këtë pjesë të një kaste prej 800 vetësh që shohin vetëm interesin e tyre. “Agallarë mediatikë”, “Katund mediatik” kanë qenë termat e përdorur prej tij […]

Continue Reading

CNN Grek: Janë 5 qytete ku dyshohet se janë zhdukur lëndët kimike.

Lajmi për zhdukjen në Shqipëri të 1300 kontenierëve me lëndë kimike është bërë lajm kryesor edhe në mediat greke. Pas agjencisë “Lifo” sot është CNN që ka shkruar për këtë lajm të rëndë. CNN në gjuhën greke shkruan se, në Shqipëri kanë nisur hetimet në lidhje me zhdukjen e kontenierëve. Është prokuroria e Durrësit që […]

Continue Reading

Ndërpritet sinajli i Ora News në platformën digitale. Të jetë ky sulmi radhës i Ramës?

Ne nje status te tij ne facebook, Gerti Shella, shkruan per nderpreje te sinjalit te Ora News. Duhet permendur fakti se Tv Ora ka qene i vetmi qe ka ndjekur hap pas hapi protesten qe po zhvillon PD-ja para kryeministrise. Te jete ky nje akt hakmarrje nga drejtuesit e AMA-s, thene ndryshe Digitalb? Ja çfare […]

Continue Reading

“Pianeta Italia News’ i përgjigjet Ramës dhe mediave të tij.

Me një artikull të shkurtër, media italiane është shprehur se dokumentet dhe faktet nuk mund të kundërshtohen, ndërsa sipas tyre, dikush duhet të mbajë përgjegjësi për zhdukjen e 1300 kontenierëve me plehra dhe lëndë kimike. Ky reagim erdhi menjehere pas letres se Rames derguar kesaj gazete nga ambasadorja jone ne Itali . Ja si e nis […]

Continue Reading

Fox News: USAID-i në duart e Soros

Prestigjiozja amerikane Fox News i ka kushtuar një artikull të gjatë çështjes Soros dhe financimeve të dyshimta, që po përfliten në Washington. Pas deklaratave të shumë liderëve europianë për ndikim të Sorosit në politikat e brendshme të shumë vendeve europiane, kongresmenët amerikanë i kërkojnë informacion Departamentit të Shtetit nëse paratë e taksapaguesve amerikanë po kalojnë […]

Continue Reading

Shehu: Koncesionet e qeverisë Rama, anti ligjore

I ftuar në Intervsitën e mbrëmjes në Ora News ai tha se programi do të nxisë sektorët që gjenerojnë punësim për qytetarët. Në lidhje me grabitjet e fundit Shehu tha se Ministri Tahiri duhet të jepte dorëhqjen. ‘Programi synon zhvillimin e sektorëve që gjenerojnë punësim për qytetarët’ kështu e velrëson programin ekonomik të prezantuar nga […]

Continue Reading