Aktualitet

Edhe ambasada Britanike reagon: Të gjithë në zgjedhje

Ambasada e Britanisë në Tiranë ka reaguar pas vendimit për tërheqje të Edi Ramës dhe PS-së nga zgjedhjet e Kavajës. Me një mesazh në Facebook, ambasadori britanik, Duncan Norman ka përshëndetur vendimin dhe është kërkuar dialog.

Deklarata e plotë:

Në vijim të lajmeve të fundit, Ambasadori Britanik në Tiranë, Duncan Norman përshëndeti vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të pjesshme në Kavajë.

Mbretëria e Bashkuar vazhdon t’i bëjë thirrje të gjitha partive politike për t’u angazhuar në mënyrë konstruktive me qëllim sigurimin e pjesëmarrjes të plotë në zgjedhjet e ardhshme.

MB ripërsërit thirrjen ndaj të gjithë anëtarëve të partive politike të sigurohen për shmangjen e dhunës gjatë periudhës parazgjedhore dhe vetë zgjedhjet.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?