SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetShkrime

Nga Sokrat Turtulli/ Hektare të tëra toke të mbuluar akoma nga hija e frikës! Foto

Vilat qeveritare ne Pogradec…

Hektare te tera toke te mbuluar akoma nga hija e frikes!
Hektare te tere rrethuar, ne vendin me te bukur per pushime.
Eshte vendi dhe hektaret ku dikur diktatori çlodhte kockat e tij, dhe bente listat e pushkatimeve.
Hektare te tere te mbuluar nga bari, hija dhe frika, qe as prozhektoret e kohes nuk e ndricojne dot me.
– 18 Gardiste qe paguhen nga 500 mije leke te vjetra ne muaj, ruajne kete monument frike. Asnje kembe”udheheqesi” nuk kam pare te pushoje aty.
-Po pse nuk kthehet ne qender turistike kjo varreze e bukur?!- Kaq i pasur eshte ky qytet sa te mos e shfrytezoje per turistet dhe njerezit e pasur anembane botes?!

Edhe pse nuk eshte kompetence e qeverise vendore, a kane bere ndonjehere ndonje kerkese keta kryetare bashkish ne vite qe, ai vend te kthehet ne burim fitimi dhe fitimet te shfrytezohen per rruget e qytetit?!
-9 milion lek ne muaj harxhon shteti per te ruajtur me ushtare kete bukuri qe as vete nuk e di se kujt i sherben dhe perse sherben te jete i rrethuar si dikur me hekura burgu…Tmerr!!!

Fotografia e Sokrat Turtulli

Fotografia e Sokrat Turtulli

Fotografia e Sokrat Turtulli

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?