Nuk mbarojnë letrat e Ramës/ Nis të pestën drejt Bashës.

Edi Rama i ka nisur një letër të 5-të publike kreut të opozitës Lulzim Basha, një ditë pas protestës së jashtëzakonshme të qytetarëve poshtë dritareve të zyrës së tij. Ja teskti i plotë i letrës së 5-të LETER E PESTE PUBLIKE LULZIM BASHES Zoti Kryetar, në radhë të parë sinqerisht përgëzime për mbrëmë, sepse pavarësisht […]

Vazhdo të lexosh

LETER E KATERT PUBLIKE LULZIM BASHES – NGA EDI RAMA

Zoti Kryetar, nuk dua t’Ju krijohet ideja se ky është një ushtrim serial i llojit “m’ka çu nana me la gojën”, as një përsiatje e zgjatur ku unë kam thjesht interesin e ndarjes me publikun, të mendimeve të mia lidhur me situatën e krijuar prej Jush. Padyshim që këto letra publike, synojnë të qartësojnë sa […]

Vazhdo të lexosh

Basha i përgjigjet letrave të Ramës: Asnjë hap pas! Jep dorëheqjen

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur letrës së dytë të Edi Ramës duke theksuar edhe një herë se opozita nuk bën asnjë hap pas në qëndrimet e saj. Përmes një statusi në facebook, Basha ka renditur faktet që e çuan vendin deri në këtë situatë, duke filluar nga Reforma në Drejtësi, e […]

Vazhdo të lexosh

Zbulohet letra që Gjyqtarja e vrarë i ka dërguar Ambasadorit Lu

Gjyqtarja e rrethit te Shkodres, Fildeze Hafizi që u vra sot nga ish-bashkëshorti i saj Fadil Kasemi, i ka dërguar një vit më parë një letër për ndihmë, ambasadorit të SHBA-­ve në Tiranë, Donald Lu ku i kërkonte ndihmë. Referuar letrës së Hafizit shkruan ndër të tjera se ndihet e braktisur nga shteti përballë kërcënimeve të […]

Vazhdo të lexosh

Letra e dajës: Eda Zari i vuri duart në fyt së ëmës, si të ishte egërsirë

Të nderuar miq e dashamirës të familjes sonë Lela! Unë që po ju flas jam vëllai i Zhaneta Zarit dhe, fatkeqësisht, daja i Eda Zarit! Jemi revoltuar për një problem të rëndësishëm sepse Eda Zari kohët e fundit është sjellë në mënyre të çuditshme me nënën e saj, jo sikur ta kishte nënë, por sikur […]

Vazhdo të lexosh

Brukseli i sulet Vlahutin-it. Lexoni pyetjen e 9-të që i drejtohet Mogherin-it.

Pas publikimit të kontratës për blerjen e një vile me vlerë 1.6 milionë euro nga delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri,zyrtarët e Brukselit kanë nisur veprimet. Kryetarja e Komisionit për kontrollin e Buxhetit në Parlamentin Europian, Inderborg Graessle nëpërmjet një letre i kërkon llogari shefes së Shërbimit të Jashtëm në BE, Frederica Mogherini. Letra e publikuar […]

Vazhdo të lexosh

Malltezi: Enveri e shiti Kosoven dhe burgosi gjithe atdhetaret qe kerkonin Kosoven

Letra qe i nisi Enveri Stalinit ne 1949 ku pranon qe NUK ngriti ceshtjen e Kosoves: 1. Gjate luftes 2. Ne prag te clirimit 3. Ne kohet e para pas clirimit E shiti Kosoven dhe burgosi gjithe atdhetaret qe kerkonin Kosoven. Kjo pjese nga libri “Dosjet e Luftes” nga historiane Ana Lalaj qenka shume interesant […]

Vazhdo të lexosh