Braçe paralajmëron largime të shumta nga administrata

Largime të shumta nga administrata pritet të ndodhin. Zëvendës kryeministri Erion Braçe raportoi në Komisionin Parlamentar të Ligjeve mbi sjelljen dhe veprimtarinë e administratës shtetërore gjatë zgjedhjeve të 30 qershorit. Në këtë seancë dëgjimore ai paralajmëroi marrjen e masave ndëshkuese ndaj të gjithë punonjësve të administratës publike të cilët u përfshinë në akte të dhunshme […]

Continue Reading

Rama deklaron se fushata elektorale do të hapet me 31 maj në pallatin e Kongreseve

Kryeministri Rama ka deklaruar se fushata elektorale do të hapet me 31 maj në pallatin e Kongreseve ku do të jenë pranishëm të gjithë kandidatët e bashkive. Ai është shprehur se çdo deputet i zonës duhet të kontrollojë administratën. ‘Çdo deputet për zonën e vet të kontrollojë administratën. Regjistroni ata që mund të shkaktojnë incidente gjatë […]

Continue Reading

58 milionë euro është shuma që shteti do paguaj për shkarkimet në administratë të fituara nga gjyqet.

Shtetit shqiptar i duhet të paguajë 58 milionë euro për gjyqet që ka humbur gjatë vitit të kaluar. Këto të dhëna janë publikuar nga Avokatura e Shtetit. 58 milionë euro i duhet shtetit të paguajë për gjyqet që ka humbur për vitin 2016. Shifra është bërë publike nga Avokatura e Shtetit në kuadër të një […]

Continue Reading

Vlora blindohet me makina policie. Pse ka kaq frikë Rama në qytetin ku ka dalë deputet?

Kryeministri Edi Rama paraditen e sotme ka shkuar në Vlorë për të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore të 20-vjetorit të tragjedisë së Otrantos. Ajo që ra më shumë në sy është fakti se Kryeministri rrethohej nga një numër i madh i makinave të policisë dhe eskortës së tij shoqëruese. Sikurse mund ta shikoni në videon […]

Continue Reading

Çmëndet sërish Rama. I bën presion Trump-it. Iki me Rusinë

Ballkani është në rrezikun e rrëshqitjes nën influencën ruse nëse administrata Trump injoron rajonin. Kështu shprehet kryeministri shqiptar Edi Rama në një intervistë për The Telegraph. Pikëpyetje ka edhe mbi atë nëse Bashkimi Europian po bën mjaftueshëm për të siguruar stabilitetin dhe për të bllokuar komplotet e mundshme ruse. Në një intervistë të gjatë, kryeministri […]

Continue Reading