Valbona Mezini: Partitë si faktor të mirëqënies.

Aktualitet

Çdo sistem qeverises eshte krijuar per mireqenien e popullit. Menaxhimi me efikasitet i sistemeve qeverisese eshte begati dhe prosperitet. Qellimi ben diferencen ndaj te mundures dhe pamundesise.
A e kane kete qellim lidershipi yne ?
A kane ata qe drejtojne partite politike kete synim ? A jane struktura demokratike partite ? A e promovon meritokracine, demokratizimi dhe liria e mendimit ? Meritokracia a e vret klientelizmin dhe korrupsionin ?
A presin kete shqiptaret qe te ndahen nga e shkuara e hidhur ekonomike ku te ndershmit nuk garantojne dot nevojat baze te jeteses…ku korrupsioni dhe keqmenaxhimi i pasurive te perbashketa kane frenuar lirine ekonomike dhe konkurencen inovative.

Keto jane pyetjet, pergjigjet e te cilave duhet ti garantoje cdo popull, sidomos populli shqiptar ku nje rol pararoje e ka rinia shqiptare.
Guxoni ta thoni te verteten. Frika vret !
Mos u beni viktima te frikes.

Fotografia e Valbona Mezini

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?