Rama kërcënon deputetin e PS në Berat: Bëj kujdes Adnor!

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar sjelljen e socialistëve në bashkinë e Çorovodës, të cilët prej javësh po bllokojnë shpërndarjen e ndihmës ekonomike. Kryebashkiaku i këtij qyteti është pjesë e LSI-së, ndërkohë që Partia Socialiste ka arritur t’i marrë disa këshilltarë partisë së Monika Kryemadhit dhe ka bllokuar kalimin çdo vendimi në këshillin bashkiak. “Kush e […]

Vazhdo të lexosh

Kallëzohet në Prokurori kandidati për deputet i PS

Ministria e Drejtësisë ka bërë kallëzim penal ndaj kandidatit për deputet të PS në Berat Fadil Nasufi dhe regjistruesit të ZVRPP Berat Ledian Shehu. Sipas informacioneve të marra dhe të dokumentuara nga Ministria e Drejtësisë, të kallëzuarit kanë shfrytëzuar veprimtarinë institucionale të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Berat, për qëllime të përfitimit politik në zgjedhje. […]

Vazhdo të lexosh

Sherr me grushta dhe shkelma mes militantëve të PS dhe LSI. Goditet dhe daja i ministres së Ramës. Video

Plas ne Kuçove. Dje mbasdite, daja i kandidates socialiste për deputete në qarkun e Beratit, Ermonela Felaj, është goditur mëngjesin e sotëm në Kuçovë. Një video e sherrit është publikuar në media ku shihet një person që goditet me shqem dhe shtrihet në tokë. Aty mblidhen njerëz që tentojnë të ndajë personat e përfshirë në […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Sekuestrohen të paktën 1.5 ton në Berat

Sekuestrohet në 3 banesa një sasi e konsiderueshme lënde narkotike. Operacioni policor është zhvilluar në fshatin Përparim, të Njësisë Administrative Bogovë, si dhe në rrugën nacionale Poliçan-Bogovë. Gjithashtu në rrugën nacionale Poliçan – Bogovë, si rezultat i zhvillimit të operacionit, është gjetur e braktisur një tjetër sasi e konsiderueshme lënde narkotike e futur në thasë. […]

Vazhdo të lexosh

Edhe në Berat drogë, armë dhe municione

Seksioni kundër  Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat në bashkëpunim me Seksionin për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat, kanë bërë arrestimin në flagrancë të shtetasit: Klodjan Lato 37 vjeç, banues në Berat, i dënuar më parë. Nga një telefonat e marrë, jemi njoftuar se në banesën e këtij shtetasi është qëlluar me armë […]

Vazhdo të lexosh

PS hakmerret ndaj LSI në bashkinë e Beratit

Këshilltarët Bashkiakë të Partise Socialiste kushtëzojnë marrëdhënien e tyre me Bashkinë e drejtuar nga Petrit Sina i LSI.  Në një dalje për mediat, këshilltarët denoncuan presionet ndaj nëpunësve të bashkisë për t’u pajisur me teserën e LSI dhe premtimin për të mbledhur një numër të caktuar votash për secilin. Kryesocialistja e Beratit u shpreh se […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Një diplomat amerikan i quajtur Richard Schifter udhëhoqi Partinë Socialiste nga Athina për të bojkotuar zgjedhjet

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer prapaskenat e zgjedhjeve të vitit 1996 dhe ka folur për herë të parë për ndërhyrjen nga jashtë vendit. Në një intervistë për emisionin “Komiteti” të Berat Buzhalës në Gazetën Express, Berisha thotë se nuk është penduar për ngjarjet që ndodhën. BERAT BUZHALA: A jeni penduar për zgjedhjet e vitit 1996? SALI […]

Vazhdo të lexosh

Nga Edison Ypi: Eja motër

Eja Motër. Eja në Shqipëri. Eja në vendin tënd brenda indit tënd. Eja eja. Këtu ka aq dhembshuri, mall, dashuri, punë, aq emocione, aq të papritura, sa kurrkund tjetër. Sa nuk numërohen. Sa Yj’ ka në Qiell. Sa disa Infinita rresht. Vetëm në Tiranë dhe vetëm “Te Brryli” ke për të parë të rinj të […]

Vazhdo të lexosh

Berat Buzhala: Një orë e më parë Rama, të rrëzohet. Meta, mos e mbështet!

Intervistë ekskluzive e drejtuesit të “Express”, gazetarit dhe analistit të mirënjohur në hapësirën shqipfolëse, Berat Buzhala, dhënë për gazetën “Koha jone”. Pyetje 1: A duhet të jap dorëheqjen Edi Rama për t’i hequr dyshimin opozitës se zgjedhjet do ti vjedhë me paratë e drogës? Përgjigje: Si pikë e pare, në bazë të asaj cfarë shohim […]

Vazhdo të lexosh