“Salillari” fitoi tenderin e dyshimtë për shkatërrimin e perlës natyrore

Nga Boldnews.al Albert Gjergji, një prej zërave kritikë të prishjes së burimeve të Sinecit në Kuçovë, ka publikuar në rrjete sociale foto të mrekullisë natyrore që rrezikon të shkatërrohet nga një projekt kontrovers për ndërtimin e një ujësjellësi për fshatrat e zonës. Gjergji, së bashku me banorë të tjerë të Lumasit, kanë reaguar për vendimin […]

Vazhdo të lexosh

Përplasje me policinë/ Fermerët dhe blegtorët, bllokojnë rrugën Lushnjë – Fier. VIDEO

Fermerë dhe blegtorë të Lushnjes, Divjakës, Beratit, Kuçovs dhe Gjirokastrës, grumbullues dhe përpunues të qumeshtit kanë dalë sot për të protestuar në rrugët hyrëse të Lushnjes. Ata kanë bllokuar rrugën duke i bërë thirrje qeverisë të ndryshojë vendimin për uljen e TVSH-së së rimbursueshme mbi agroindustrinë.  Banorët e këzaj zone kanë derdhur në rrugë, jo […]

Vazhdo të lexosh

Sherr me grushta dhe shkelma mes militantëve të PS dhe LSI. Goditet dhe daja i ministres së Ramës. Video

Plas ne Kuçove. Dje mbasdite, daja i kandidates socialiste për deputete në qarkun e Beratit, Ermonela Felaj, është goditur mëngjesin e sotëm në Kuçovë. Një video e sherrit është publikuar në media ku shihet një person që goditet me shqem dhe shtrihet në tokë. Aty mblidhen njerëz që tentojnë të ndajë personat e përfshirë në […]

Vazhdo të lexosh