Nga Bislim Ahmetaj: Mjaftuc Veliaj ndale propogandën rozë me fëmijët e Tiranës.

Erion Veliaj nga që nuk bën dot fëmijë me gruan e tij, (një fatkeqësi që s’ja uroj as hasmit)shkon përditë nëpër shkollat e qytetit dhe ju bën politikë rozë fëmijëve. Nqs nuk e ndalë ligji këtë praktikë bolshevike ndonjë ditë do ta ndalë ndonjë prind dhe askush s’ka të drejtë ta quaj vetgjygjësi. Femijtë I […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Nuk mund ta shantazhoni Myslim Murrizin.

Prej dy ditesh disa gazeta afer qeverise dhe po kaq televizione qe i jargaviten rilindjes, shumë rrjete sociale qe jane gati me dhane jeten dhe trupin per rilindjen dhe rilindasit po merren me nje ngjarje me se të rendomtë, më shumë se të zakonshme. Ngjarje të ngjashme me atë që I ndodhi Myslim Murrizit, njërit […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Çadra e lirisë ka filluar të japë produktet e para.

Ato janë shumë por disa prej tyre sipas meje janë: Së pari ka ngjallur shprese dhe besim qe opozita jo vetëm ekziston por është gjeneratori i besimit dhe shpresës. Së dyti ka rritur solidaritetin mes opozitës, e ka unifikuar dhe bindur ate qe bashkimi është zgjidhja, kjo U tregua me aktin e mos regjistrimin ne […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Sot Azem Hajdari do të ishte 54 vjeç.

Sot Azem Hajdari do te ishte 54 vjec. Azem -FLAMUR , TI S’VDES KURRE! Vargu “Azem, flamur ti s’vdes kurrë “ i gjetur mjeshtërisht nga njëra prej penave të arta të poezizë shqipe, poetit dhe shqiptarit të shquar Gjok Beci, i vënë në gojën e këngëtarit po kaq të shquar të muzikës popullore artistit Esat […]

Continue Reading

Bislim Ahmetaj: Protesta e neserme duhet të prodhojë zgjidhje.

  Kreu i grupimit ” Dhjetor 90″ ka deklaruar ne nje status ne profilin e tij se: “Protesta e neserme e thirrur nga opozita duhet me patjeter te prodhoje ZGJIDHJE, perndrysh spiralja e krizes do ta ktheje vendin ne vitet e tmerrit 97 -98. SHQIPETARET PA DALLIM BINDJESH DHE INTERESASH MESKINE NESER DUHET TE JENE […]

Continue Reading