Murrizi për Muç Nanon/ U habita kur më tha një shok që Muçi ta ka marrë në gojë…

Ja kush ka qene reagimi i deputetit te PD per Lushnjen, Myslim Murrizi ndaj analistit Mustafa Nano, kur ky i fundit u shpreh gjate nje emisioni, se” ka me shume Murrize se sa Gay.” Ndiqni postimin e tij ne profilin e tij ne facebook: “TA FILLOSH DITEN ME MUÇ NANOT E KETIJ VENDI, THONE QE […]

Continue Reading

Nga Kastriot Myftaraj: Mbi incidentin mes palaço-policit dhe qytetarit Myslim Murrizi.

Nuk kam ndonjë simpati, as respekt si politikan për Myslim Murrizin, por në incidentin që ai ka pasur me një polic të qarkullimit rrugor, ka mbështetjen time. Nga dialogu që pamë në videoregjistrim del se polici Agron Voga nuk ka vepruar aspak ligjërisht, ndonëse çdo moment pretendon se vepron në emër të ligjit. Në emër […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Nuk mund ta shantazhoni Myslim Murrizin.

Prej dy ditesh disa gazeta afer qeverise dhe po kaq televizione qe i jargaviten rilindjes, shumë rrjete sociale qe jane gati me dhane jeten dhe trupin per rilindjen dhe rilindasit po merren me nje ngjarje me se të rendomtë, më shumë se të zakonshme. Ngjarje të ngjashme me atë që I ndodhi Myslim Murrizit, njërit […]

Continue Reading

Myslim Murrizi: Një sqarim për gazetën e nexhmijes, për gazetarin apo gazetaren ” kopile” të kësaj gazete

Nje shpjegim per te gjitha mediat e vemendeshme ndaj aktit tim ” kriminal”, dhe per pronare, hartues e shkrues portalesh te ndryshme. Nje sqarim per çdo komentues ” Mik” ose ” Armik” qe e keni pare si ” ndeshje” mes grupeve te te forteve te lagjes. Se pari po e filloj me Ju felliqesira te […]

Continue Reading

Nga Myslim Murrizi: Ditaret e këtyre ditëve si ditaret e enverit për luftën

Spiunet e gjalle botojne dhe akuzojne spiunet e vdekur??? Ka disa dite qe po lexoj dhe shoh neper media te ndryshme ” protagoniste” dhe ” shpetimtare” te ATDHEUT kur ky paska qene ne rrezik. Po mire more z Shaqir po te bej disa pyetje si ish deputet i opozites ne vitet 1997-2001 kur Ti ishe […]

Continue Reading

Myslim Murrizi: Dikur ulerinin pse qeveria e mëpareshme nxirrte nxënesit në miting.

Meqenese sot ne qytetin e Lushnjes do vinte vete shefi i madh i qeverise Sajmir Tahiri, mbreme dhe sot te gjithe makinat e qytetareve Lushnhare jane kontrolluar nga kokeçorapet e policise. Nen drejtimin e vete drejtorit te policise Fier z Neritan Nallbati mbreme nga ora 18:00 deri ne oren 19:00 jane shoqeruar ne komisariatin e […]

Continue Reading