Skandal në Avoktarurën e Shtetit

Ish Kryeministri Berisha, ka bere publike sot nje denoncim te qytetarit dixhital ne lidhje me aferat korruptive te Kryetares se Avokatures se Shtetit, Alma Hicka. Ja cfare shkruan z Berisha: Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital se si mbush xhepat ndrikulla ne fjale edhe ne rilindjen e godines ku punon duke perjashtuar garen dhe shtuar me […]

Vazhdo të lexosh

Nuk ndalet Roshi. Fillon të ndërtojë pallate.

‘Qytetari dixhital’ i ka dërguar Berishës disa foto nga këto ndërtime, ku thotë se janë ndërtuar nga Elvis Roshi dhe Gentjan Daja duke u grabitur tokat banorëve të fshatit. “Elvis, Edvin, Denar Rroshin dhe Gentjan Dajën, kreun e PS-së Kavajë, të cilët me mbështetje të Ramës grabisin toka dhe bëjnë kërdinë në Plazhin e Qerretit”, […]

Vazhdo të lexosh

Mësohet emri i drejtoreshës që pagoi gjobën 10 mijë euro të Fiks-it

Mësohet emri i drejtoreshës që ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi sonte në Facebook. Bëhet fjalë për Bukurie Tali, me profesion mësuesë matematike por dhe e emeruar drejtoreshë në gjimnazin e Fushë Krujës deri në muajin janar ku u shkarkua që ti shpëtonte skandalit. Ajo mbahej si mësuese shumë e mirë, por dhe shumë materialiste që kërkonte […]

Vazhdo të lexosh

Basir Çollaku: Protesta, qytetari është si të kesh Zotin përballë

Me 18 shkurt, opozita ka lajmëruar se do të zhvillohet një protestë, ku mbarëshqiptarët do të jenë në Tiranë e do të dëshmojnë kundërshtinë e tyre të theksuar ndaj realitetit, duke qenë konkret në kërkesa, radikalë në mosdakortësi me qeverinë, duke nisur kështu një lëvizje mbarëkombëtare. Partia Demokratike dhe aleatët, kanë qenë prej muajsh në […]

Vazhdo të lexosh