Mësohet emri i drejtoreshës që pagoi gjobën 10 mijë euro të Fiks-it

Aktualitet

Mësohet emri i drejtoreshës që ish-Kryeministri Sali Berisha denoncoi sonte në Facebook.

Bëhet fjalë për Bukurie Tali, me profesion mësuesë matematike por dhe e emeruar drejtoreshë në gjimnazin e Fushë Krujës deri në muajin janar ku u shkarkua që ti shpëtonte skandalit.

Ajo mbahej si mësuese shumë e mirë, por dhe shumë materialiste që kërkonte lekë për provimet.

Informacionet kanë ardhur nga burime të ndryshmë në zonën e Fushë Krujës, ku sipas informacioneve shumë banorë të Fushe-Krujës  janë në dijeni të skandalit por nuk është bërë publike.

Për më tepër lexoni statusin e Sali Berishës:

Qytetari dixhital denoncon:

-Artur Bushin si te denuar per trafik droge e prostitucioni ne Itali-plagosje me arme zjarri ne Itali te Kastriot Zalles-Korrupsionin, gjobvenien nga emisioni “Fiks”. Keshtu ai shkruan:“Drejtoresha e shkolles se mesme te Fushe Krujes u fillmua nga Fiksi duke marre 300 euro por -Fiksi nuk e nxori filmimin kundrejt nje ryshfeti, gjobe prej 10 mije eurosh qe i pagoi drejtoresha! sb

“Respekte z doktor e lider I demokracise ne vendin tone.dua te mbetem anonim por dua tju percjell nje shqetesim z artur bushi pasi u amistua nga rilindja per krimin e prostuticionit e te burgut per trafik droge e te plagosjes se qytetarit kastriot zalla ne itali per motive prostuticioni . vajza me emrin bruna nga ferma sukth mbese thumane akoma eshte prostitute ajo mbahet trotuareve te italise nga vellaj I z artur bushi partizan bushi.pra nga tutori artur nga vellaj tutor partizan . Para disa ditesh drejtoresha e gjimnazit ne fushe kruje u filmua qe merrte 300 Euro per nje nder per mos tu nxjerre ne emisionin fiks fare nderhyri z artur bushi duke e shkarkuar e duke e zevendesuar me drejtor tjeter e zonja ne fjal si kembim pagoj 10 mije euro ne kembim te ketij nderi.”/Shqipëriaime/

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?