Ahmetaj: Grantet për qytetarët, në bazë të dëmtimit të banesës nga tërmeti

Ministri i Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj teksa ka prezantuar projektin e Rindërtimit, deklaroi se grantet për qytetarët, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti, do të jepen në varësi të dëmeve të shkaktuara. Gjatë fjalës së tij Ahmetaj tha se banesat që do të rindërtohen, do të kenë cilësi shumë më të mirë […]

Continue Reading

Zbulohet pasuria marramendëse e Vangjush Dakos

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako rezulton një nga kryebashkiakët më të pasur në vend. Sipas portalit Spending Data Albania, rubrika Para dhe Pushtet  janë publikuar të dhëna mbi deklarimin pasurorë për vitin 2016 të Kryebashkiakëve të vendit. Nga të dhënat e portalit rezulton se Vangjush Dako është një drejtues Bashkie shumë i pasur. […]

Continue Reading

Veliaj betonon Tiranën/ Dy kulla 20-katëshe afër Bulevardit të ri, një bllok i madh banesash tek Ali Demi

Ndërtimi është kthyer sektori kryesor që po tërheq fondet e lira në ekonomi. Punimet janë rizgjuar vrullshëm në kryeqytet pas miratimit të planit të ri rregullues dhe zgjerimit të Tiranës në pjesën veriore. Portali i Ndërtuesve prezantoi ndërtimin e dy kullave 20-katëshe “Projekti Vaqari” në mes rrugës Jordan Misja dhe Bulevardit të ri. Kullat do […]

Continue Reading

Nuk ndalet Roshi. Fillon të ndërtojë pallate.

‘Qytetari dixhital’ i ka dërguar Berishës disa foto nga këto ndërtime, ku thotë se janë ndërtuar nga Elvis Roshi dhe Gentjan Daja duke u grabitur tokat banorëve të fshatit. “Elvis, Edvin, Denar Rroshin dhe Gentjan Dajën, kreun e PS-së Kavajë, të cilët me mbështetje të Ramës grabisin toka dhe bëjnë kërdinë në Plazhin e Qerretit”, […]

Continue Reading