Zhaneta Barxhaj/ Komunizmi nuk ka ikur ende…vazhdon e shtrihet si krisje ngado.

Pas gati tre dekadash vjen sërish 20 Shkurti. Dikujt i vinë kujtimet e prezecës së tyre në këtë shesh, dikujt i rrjedhin lotët se në këto ditë të errëta humbën të dashurit e tyre të vrarë pa gjetur vrasësit… dikush tjetër e kujton si ditë lirie etj. Pas kaq vitesh një gjë është fare e […]

Continue Reading

Nuk ndalet Roshi. Fillon të ndërtojë pallate.

‘Qytetari dixhital’ i ka dërguar Berishës disa foto nga këto ndërtime, ku thotë se janë ndërtuar nga Elvis Roshi dhe Gentjan Daja duke u grabitur tokat banorëve të fshatit. “Elvis, Edvin, Denar Rroshin dhe Gentjan Dajën, kreun e PS-së Kavajë, të cilët me mbështetje të Ramës grabisin toka dhe bëjnë kërdinë në Plazhin e Qerretit”, […]

Continue Reading