De Biazi: Jam italian, por ndihem shqiptar dhe krenar!

Xhani De Biazi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp për të publikuar listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës, kualifikuesen e Kupës së Botës ndaj Italisë dhe miqësoren ndaj Bosnjës. Gjatë fjalës së tij për gazetarët e pranishëm, ai hodhi poshtë zërat se do të largohej nga drejtimi i Shqipërisë […]

Continue Reading

Qytetari nxjerr bllof Veliajn për cilësinë e urbanëve

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka inspektuar linjën e transportit urban Institut – Ish Uzina e Autotraktorëve, ku është shprehur se nga zgjatja e linjës janë dyfishuar autobusët dhe është rritur cilësia e shërbimit. “Jam shumë i lumtur që sot mbajtëm edhe një premtim tjetër” ka thënë Veliaj. Por a është ky realiteti […]

Continue Reading