Myslim Murrizi: Dikur ulerinin pse qeveria e mëpareshme nxirrte nxënesit në miting.

Aktualitet

Meqenese sot ne qytetin e Lushnjes do vinte vete shefi i madh i qeverise Sajmir Tahiri, mbreme dhe sot te gjithe makinat e qytetareve Lushnhare jane kontrolluar nga kokeçorapet e policise.

Nen drejtimin e vete drejtorit te policise Fier z Neritan Nallbati mbreme nga ora 18:00 deri ne oren 19:00 jane shoqeruar ne komisariatin e Lushnjes mbi 40 makina.

Aresyet nuk dihet????

Sot neper Lushnje ka bere takime per ” grumbullimin” e armeve vete Sajmiri.

Me kete rast beri dhe nje ” miting” me gjimnazistet e 18 tetorit.

Dikur ulerinin pse qeveria e mepareshme nxirrte nxenesit ne miting.

Sot i nxjerin vete, madje dite shkolle dhe ne mes te orarit te mesimit.

E turpeshme ishte morali qe ky minister kerkoi te percillte.

Foli per sjellje te pahijeshme te deputeteve te opozites ne kuven.

Nuk ka me turp kur deputetet e mazhorances po lene mandatet nje nga nje si tutore, trafikante apo kontigjent te rendomte.

Fotografia e Myslim Murrizi

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?