SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

Nga Myslim Murrizi: Ditaret e këtyre ditëve si ditaret e enverit për luftën

Spiunet e gjalle botojne dhe akuzojne spiunet e vdekur???

Ka disa dite qe po lexoj dhe shoh neper media te ndryshme ” protagoniste” dhe ” shpetimtare” te ATDHEUT kur ky paska qene ne rrezik.

Po mire more z Shaqir po te bej disa pyetje si ish deputet i opozites ne vitet 1997-2001 kur Ti ishe deputet i mazhorances.

Meqenese Gazidede paska urdheruar lufte civile pse nuk e denoncuat ne prokurori gjate 8 viteve ne pushtet????

Pse nuk guxuat ta shpallnit person ne kerkim????

Pse nuk e sollet nga Turqia ne Shqiperi per ta denuar????

Apo se ju dinte pseudonimet dhe kishit marreveshje ne heshtje!!!!

Personalisht jam nga te paktet qe nuk kam pyetur per pushtetin e Tij asnje here, edhe kur shum ministra apo deputet spiune dridheshin kur ja permendenin emrin.

Ne nje interpelance timen ne kuvend me ministrin e brendeshem Perikli Teta kam replikuar me deputetin Spartak Braho te PS ne ate kohe per Gazideden dhe keni heshtur?????

Po ju si mazhorance arrestuat pa pike turpi nepermjet nje prokurori te mjere si Arben Rakipi 6 ish zyrtare apatik me akuze qesharake se do perdornin arme te shfarosjes ne mase kundra njerezimit ne gusht te vitit 1998.

A ju kujtohen shishet me koka kola she me turshi speca qe paraqitet si prova?????

Ju arrestuat Halit Shamaten qe ne fakt duhej arrestuar nga Berisha pse nuk beri detyren.

Arrestuat Blerim Çelen qe nuk kishte lidhje funksionale me gjendjen e jashtezakoneshme, por dhe ky ne fakt duhej te arrestohej nga Berisha sepse heshti si vemje per firmat piramidale( ndoshta nga qe kishte kunatin e tij z Pellumb Shenaj i firmes SILVA).

Arrestuat Z Krishnik Lusha pa asnje lidhje.

Arrestuat Sokol Mulosmanin pse bllokoj skafet????

Arrestuat Bujar Ramen pra zv e Gazidedes dhe kafshuat gjuhen per Gazideden.

Pse?????? A mund te ma thuash???

Po me thoni nje fjale nga viti 2005 dhe derisa Gazidede vdiq qe keni thene kundra Tij kur ai u kthye dhe punoi nen drejtor i pergjithshem i hipotekes SHQIPTARE???

Te shkruash pas vdekjes vetem burracaket dhe ish spiunet e bejne.

Ju ku futeni z Shaqir????

Apo nje rruge e dy pune.

Fotografia e Myslim Murrizi

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?