Murrizi për Muç Nanon/ U habita kur më tha një shok që Muçi ta ka marrë në gojë…

Aktualitet Te tjera

Ja kush ka qene reagimi i deputetit te PD per Lushnjen, Myslim Murrizi ndaj analistit Mustafa Nano, kur ky i fundit u shpreh gjate nje emisioni, se” ka me shume Murrize se sa Gay.”

Ndiqni postimin e tij ne profilin e tij ne facebook:

“TA FILLOSH DITEN ME MUÇ NANOT E KETIJ VENDI, THONE QE TE HECEN 40 DITE MBBARE”

DY FJALE PER MUÇ NANON , QE MA PASKA MARE MBREME GJITH NATEN NE GOJE,EMRIN DHE QENKA KENAQUR SHUME DUKE E MBAJTUR GATI GATI ,GJATE GJITHE EMISIONIT.

TE FALENDEROJ SHUME MUÇI!!!

U HABITA SHUME KUR NJE MIKU IM ME THA QE:

TA KA MARE NE GOJE MUÇ NANO MBREME GJITH NATEN ,EMRIN TEK EMISIONI I TIJ SI ANAL-LIST I PA VARUR.

NE ÇFARE EMISIONI I THASHE, SE KAM PARE SPORTIN ??

DHE SI MA KA MARE NE GOJE , EMRIN , PA ME NJOHTUR E PA ME TAKUAR ASNJEHERE NE JETE???

OHUUU, ME THA AI MIKU.

MUÇI ESHTE ANAL-IST DHE EKSPERT PER KETO PUNE.

TEK NJE EMISION QE KA EMRIN GATI GATI SI MUÇI ME THA, “PORDHE DHE KACIO”.

Kur e lexova ne nje gazete fillova te qeshja me te madhe.

Ehhh moj dynja si je, thashe me vete.

Dikur MUÇI kishte hall se i thonin BYTH PA LARE e BYTH. GRISUR, sot del si “ ekspert” BYTHE neper ekrane.

Dhe jo ekspert bythe vendi, por ekspert europian bythe.

Bile edhe kur e perzune nga PD me mocionistet, kam qene ne sallen e teatrit te operas ,dhe me ka ardhur shume “ inate” kur disa i thane byth perdredhur disa i thane i pa BYTHE, disa Byth q….

Me “ pardesyn” e bardhe veshur ,u tregua si BYTH GRISUR kur u kthye mbrapa per te mare shishen e ujit qe e harroj ne podium.

E ne fakkt si student ne ate kohe dhe si FSHATAR, nuk i vura faj, se thashe i duhet shishja per ta vendosur ne bufe, se ku kishte uje me shishe ne FSHAT ne vitin 1991, pa le me ne fshatin e MUÇIT qe zbriste DHIJA me frena dore.

AHHH MORE MUÇI!!!
SIKUR TE ISHTE E VERTETE KJO QE KENI DEKLARUAR NE EMISIONIN TUAJ!!!!!!!

PO MIRE MORE MUÇ EUROPIANI QE KETO 28 VJET E PASKAM “ PENGUAR” UNE ME SHOKET E MIJ QE SHQIPERIA TE HYJ NE EUROPE.

PO KUR I PARI I KETIJ VENDI PER 45 VJET ISHTE ENVER QEFLI BYTHA DHE DEPUTET E MINISTRA ISHIN BABALLARET E QEVERITAREVE TE SOTEM QE PER QEJFIN E BYTHES SHKOJNE DERI NE BRAZIL,, PSE NUK NA FUTEN O MUÇIIIII???

JO ORE MUÇI JO.

KY VEND KA NGELUR FIKS ASHTU SIÇ THONI JU ,SE KA PATUR GJITH KOHES MBI KURRIZ BYTH PERDREDHUR ,BYTH PERDORUR , QEFLINJ BYTHE DHE PARAZIT SI SOJI YT.

Po pse ore ,ngaqe nuk paskemi qeflinj BYTHE me shumice, paskemi ngelur kaq mbrapa NE?

Nuk e di pse me ke keqkuptuar MUÇI, se kur kam thene qe kjo BOTE DO TE SHKONTE NE TE SEMES, nuk e kam patur fjalen per TY MUÇI.

Sepse ne fakt ,TI MUÇI ,ke kohe qe e ke rrealizuar kete “ “enderr europiane”.

Une o Muçi jam FSHATAR dhe nuk e mohoj, bile e kam shume per NDER, por jam frikacak MUÇI , jo “ GUXIMTARE” si puna jote.
Une Muçi ja di per nder ZOTIT edhe BABES qe jam ky qe jam.

Ti Muçi ja di per nder LLAPES dhe BYTHES me duket.

Mire ben se “ mirenjohja” virtyt eshte, por shif e shto tek lista e atyre qe te kane bere nder edhe ata qe te “ushqejne“ e te FERKOJNE. MUÇI,
Jo koken por bythen MUTÇI, se Ti aty frymezohesh.

Une o Muç, kam ardhe vete nga fshati ne Tirane dhe nuk i kam kujt asnje qindarke borxh.

Ndersa Ti Muço, po te mos kishte kjo dynja zemerbardh si une apo shoket e mij, do te kishe kohe qe mund te flije ne rrulot.

Kjo bote MUÇI ka rrezikun te shkoj ne te semes nga kjo lloj rrace , qe kurre ne jete nuk kane bere nje pune te vetme por vetem kane LEHUR me pagese dhe kane shitur bythen per 5 leke.

Eshte problem i madh Muçi kur nuk e mban dot QYTETIT dhe ke ardhur nga FSHATI.

Fillimisht Muçi mendon qe te pershtatesh me kohen, ndryshon emrin dhe zakonisht e bem me tre shkronja.

Per kete me ke “zhgenjyer” MUSTAFA, se ke ngelur FSHATAR si puna ime.

Pastaj ndryshon veshjen Muçi duke i blere çorapet dhe kepucet me ngjyra te ndezura dhe te ndryshme kemba nga kemba.

Pastaj ben LLAPAQENIN neper ekrane sikur i di te gjitha dhe ke “ kulture” te madhe, duke debatuar here me Skenderbeun, here me Ilden, here me Vojsaven e here me UJKUN E CERRIKUT.

Pastaj Muçi te duket vetja si “ylle kinemaje” dhe fillon jeten “ moderrne” .
E ne fund per te qene trendi dhe i avancuar i keput nje te ndryshuar edhe VJERRES.

Sepse Ti Muçi mendon qe te jesh “ tamam europian”. vjerra duhet te jete me pozite me pushtet e me para Muçi.

Pastaj qe ti pershtatesh “ modes” edhe pse vjen nga fshati ku te hane QENTE rruges, blen nje QEN .

Dhe e mban here ne preher, here ne vend te pare ne makine , e mbasdite e mer per dore nga liqeni MUTÇI

Dhe e fundit Muçi qe te plotesosh kriteret qytetare EUROPIANE, dhe qe ky vend te mos ngelet më bishti i EUROPES, i fut dhe nje te perdorur BYTHES qe ti vij mendja rrotull asaj.

EHHH une i shkreti sa i prapambetur jam.

Une vazhdoj te blej pantallona me ZINXHIR PARA, muçi, kurse TI,disa vite anash, tani me zinxhir prapa MUÇI.

Te kerkoj “ falje” MUÇI qe prej meje keni ngelur pa u bere EUROPIAN.

Ju kerkoj “ falje” te gjithe MUT-ÇAVE te ketij VENDI qe pse jam une i “ prapambetur” e “ frikacak” , jo “ GUXIMTARE” si JU, paskemi ngelur ne fund te EUROPES.

Veçse nje gje po ta them shum SERIOZISHT MUÇI:

KY VEND DHE KJO BOTE, DO TE VAZHDOJE TE QENDROJ NE KEMBE DHE TE EKZISTOJ, SA KOHE TE KETE, ME SHUME MYSLIM MURRIZA, E ME PAK MUÇ. NANO.

Sepse keshtu e ka krijuar ZOTI.

Diten qe do te kete me shume MUÇ NANO, se MYSLIM MURRIZA, jo Shqiperia Muçi, por BOTA shkon ne TE SEMES.

Fol me ATA SIVLLEZERIT tuaj MUÇI ne europe e me gjere qe te mos na shohin me inat per haterin TIM dhe te TJEREVE si UNE.
Por te mbeshtetet tek ti MUÇI dhe ata si TI, qe ta bejme kete VEND fanar ndriçues si dikur MUÇI, por kete here per BYTH PERDREDHURIT e per QEFLINJT E BYTHES MUÇI, jo si shkemb graniti.

Beji te fala nga UNE dhe nga ATA qe jane si UNE, MUÇI te gjithe “ SHOQNISE” tende qe mendojne se nga BYTHA mund te hyjme ne EUROPE.

Ta ruajt ZOTI Mući , ty dhe te gjithe avandgardeve si Ti, ate te shkrete bythe, qe po e nxirrni ne pazar per te treguar se meritoni vemendje, ose per nje VIZE MUÇI.

Une vazhdoj te jem “ frikacak” MUTÇI .
Dhe me kte mendje qe kam, kurre nuk do te behem dot EUROPIAN duke nxjerre ne pazar BYTHEN si Ti muçi dhe te gjithe MUT-ÇAT e SHQIPERISE.

Ne vendet e “ zhvilluara” Muçi per “ TRIMA” si puna jote, kur martohen( per here te pare behet fjale), ju kendojne kete kenge:

Hidhe vallen e kendo ,
O bytheshpuari i babes O.

Nusja e degjoi dhe ja ktheu:

Dale baba mos nxito,
bythen sonte do ja shoh.

Me “ rafte pika” mua, qe kam lene MUÇIN jashte europes.

SHENDET E BYTHET E FORTA O MUÇ “ EUROPIANI”DHE RRUGE E MBARE TE QOFTE PER KU JE NISUR.

Ne te “prapambeturit” nga ajo pune le te ngelemi siç e ka bere i madhi ZOT, dhe e predikojne te gjitha fetê.

Komunistet dhe pjella e tyre, nuk njohin as ZOT e as FE.

Fotografia e Myslim Murrizi

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?