“Nova Media Albania: Rama është njeriu më i pasur në botën shqiptare me 1.5 bilion dollarë.

Kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij, janë akuzuar shpeshherë për vjedhje në tendera, apo shpërdorim të parave të buxhetit të shtetit. Mjafton të përmendin rastet e Milot-Balldren apo Orikum Dukat, ku kostot janë jashtë normales. Këto projekte nuk janë të vetmet, pasi ka shumë raste të tjera, ku Rama ka kënqur orekset e tij […]

Vazhdo të lexosh

Noka/ Papuli i Ramës mori 1,8 milionë euro nga dhënia me qira e makinave për Policinë

 Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Nuka, ka denoncuar një rast tjetër të fortë korrupsioni nga ana e kryeministrit Edi Rama, sesi ai po favorizon ndjeshëm një biznesmen, mikun e tij Agron Papuli. Noka tha: “Edi Rama, po tregon çdo ditë se qëllimi i pushtetit të tij nuk ka qenë dhe nuk është qeverisja e shqiptarëve, por vjedhja […]

Vazhdo të lexosh

Nipi i Sadri Abazit plot 17 tendera publikë./ Fiton 13.4 miliardë lekë për një vit

Kompania e nipit të deputetit të PS, Sadri Abazi ka fituar 13.4 miliardë lekë gjatë 2016-2017 nga tenderat e 7 bashkive. Kompania “Alko-Impex General Construction SHPK” dhe sipas të dhënave nga “Open Data Albania” ka garuar në 19 proceduar tenderimi dhe ka arritur të fitojë 17 tendera, kompani që ka për administrator nipin e deputetit, […]

Vazhdo të lexosh

Drejtoria Arsimore bën tender benzine, kur në inventar ka vetëm makina me naftë

Ola Mitre Analisti i APPA: KLSH konstatoi edhe shkelje të tjera, “u vodh” 2% i tatimit të të ardhurave, Xhemollari: Abuzim me paratë publike. Drejtoria Arsimore Rajonale e Tiranës, përmes proceduarve të prokurimit publik ka blerë benzol, ndërkohë që në inventarin e këtij institucioni ka vetëm makina me naftë”. Kjo është një prej shkeljeve të […]

Vazhdo të lexosh

DOKUMENTET- EKSKLUZIVE / Biznesi që lidh Vilma Nushin me drejtoreshën e Edi Ramës

Një kompani e lidhur me Drejtoreshën e Farmaceutikës në Ministrinë e Shëndetësisë, zonjën Shpresa Bello, ka përfituar miliarda nga koncensionet dhe prokurimet dhëna nga ministria në 4 vitet e fundit. Bëhet fjalë për kompaninë ‘Pegasus’ shpk, e cila pritet që pas pak ditësh të shpallet dhe fituese e koncensionit të laboratorëve. Kompania ‘Pegasus shpk’ rezulton […]

Vazhdo të lexosh