Nga Përparim Peposhi: Ky popull nuk ze mënd.

Shkrime

Sinqerisht me vjen te qesh. Njerezit ne kohen e Rilindasve po inatosen se nuk po ju dalin llogarite me naltmadhgjatin. Ata çdo dite qe po kalon bien ne depresion me vetveten, po shikojne se çdo dite qe po kalon diktatura e zgjedhur me voten 1 milonshe po ua nxin jeten, po ua merr lirine qofte edhe ate me te shtrenjten ne demokraci, fjalen dhe shtypin e lire. Shtypi i sotem eshte futur nen sqetullat e Rames, aty ka gjetur ngrohtesine dhe leh vetem kur i sulmojne te zotin. Ky popull nuk ze mend, kete deshet dhe ja ku e keni, pse inatoseni veten tuaj tani ? Çdo mbjellesh do korresh, helm mbollet helm do hani… Ky popull kete meritojne deri sa te vejne mend e mos ti japin nje vote ketij sistemi rilindas – neodiktatorial. Eshte per te ardhur keq qe jemi i vetmi vend ne Evrope qe pas 27 vjetesh akoma po vuan per gjerat me elementare..Jemi pas Maqedonise, pas Malit te Zi, biles dhe pas Kosoves qe doli nga nje lufte dhe u be shtet dhe qe po e lene Shqiperine mbrapa. Ne qofte se mendoni se hajt mor se do rregullohet, ta leme te qete te punoj dhe kete here eshte nje GABIM I MADH. Ndaj 18-shkurti duhet te jete shkurtim i diteve te kesaj Qeverie !

Total 11 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?