Nga Përparim Peposhi/ Padrejtësia me këtë shtet është kthyer në ligj.

Aktualitet Shkrime Te tjera

Kuksianet mbahen ne burg per nje kauze te drejte, kauze per te cilen kerkoi falje dhe kryeministri. E perseri ata mbeten ne burg vetem per faktin se ato i sollen ç’rregullime ne frymemarrje. I varferi mbahet ne burg se ka tymosur nje cigare hashash e Tahiri qe kanabizoi te gjithe vendin sikur po mbillte arat me grure, lihet i lire. Dhunohet kryeredaktori i nje gazete, procedohet, kercenohet dhe shantazhohet gazetari investigativ, ndersa Xhafaj qe favorizon vellain si narkoman, ushtron detyren e ministrit per shtate pale qejfe…

-Epo, kjo eshte drejtesia ku sundon padrejtesia? Pika mu ne reforme!

-Jemi zhytur ne erresire ne mes te dites, ndaj duhet reagim per ta mposhtur. Po problemi eshte se duhet nje strategji per te dalur nga kjo xhungel ku jemi zhytur e per kete duhet: Rikthim i besimit ! Ka shume nga ata qe nuk ishin prezent ne protesten e organizuar nga opozita per shume arsye, por ju garantoj se dhe ata kane pakenaqesi e urretje per kete narkoshtet…Zemrata e popullit po zien si kazani ne pikat e para te vlimit e thjesht po mbahet i menaxhueshem. Kjo u pa dhe tek protesta e 26- Majit. Duhet rikthim i besimit, duhet te gjenden modulet dhe rruget per te dale nga kjo erresire ku eshte zhytur vendi.

Ka zera qe thone se borxhi ka kaluar 82% dhe opozita duhet ti mshoj fort dhe kesaj teze, ashtu siç ka dhe zera qe qeveria ka marre borxhe nga “Kastrati” per te paguar nje pjese te pagave te personelit. Gjendja ekonomike eshte e rende, kete e faktojne dhe disa banka te nivelit te dyte qe jane ne veshtiresi dhe po pergatitin valixhet….E nese keto jane te verteta me lind dyshimi se ketu luhet ne menyre konspirative. Domosdoshmerisht duhet reagim mbare popullor….

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?