SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetShkrimeTe tjera

Nga Halit Valteri: Për ty që e shite votën me 50-100€, kryeministri nuk ka pse e çan fare kolektorin o i mjerë

Per ty qe e shite voten me 50-100€ kryeministri nuk ka pse e can fare kolektorin o i mjere . Më pak se 4 dite na ndajne nga protesta e thirrur nga opozita e bashkuar , ku eshte nje mundesi per te shlyer gabimin qe bete para 1 viti, ai gabim qe ju beri te shisni dinjitetin dhe te mbyllni gojen pergjithmone per padrejtesite qe ju behen.

Parate e Droges te perdorura me mjaft mjeshteri nga aparati kriminal Rilindas vrane shpresen dhe cdo enderr tuajen per nje shendetesi falas dhe arsinim me te mire, per rend dhe siguri, per taksa me te uleta , per me shume vende pune (jo ne arat me kanabis), per nje shqiperi drejt perendimit dhe jo Heroines Turke ose Kokaines Kolumbiane. Per te rinjte qe te pashprese zgjedhin largimin nje ore e me pare nga Shqiperia dhe jetesa ne cadrat e azilit te europes. Per keto duhet te shlyeni fajin moral ndaj nesh qe duhet te vuajme pasojat e paturpesise tuaj.

Në 26 Maj protesto nese ne shtepine tende ka me pak te ardhura dhe me shum taksa te shtuara ne fund te dites, dhe mbi te gjitha nuk merr sherbimin per te cilin paguan. Per ty qe del per buken e gojes dhe meresh zvarre nga policia dhe propaganda e mbjelljes se pemeve te gezon ne darke.

Per ty qe sistemi arsimor ka shkaterruar ekonomine e familjes pasi cmimi per nje provim eshte me i larte se rroga e babait, Per ty qe shtrihesh ne koridoret e spitalit pasi shtreterit medikamentet dhe higjena mungojne dhe je i detyruar te blesh vdekjen.

Per ty qe nuk je me i sigurte pasi horrat kane zaptuar zonat e tyre dhe femija jot eshte i detyruar te perdore dhe te shese droge.

Per ty qe shkon ne pune dhe transporti urban eshte shtrenjtuar dhe prap nuk ka mdryshuar asgje.

Per ty qe ke makine dhe e paguan nje liter naft 180 leke dhe pronari i karburantit te merr takse dhe per rrugen.

Per ty qe shpesh here kur je ne nje vend tjeter te vjen turp qe je shqiptar pasi shteti jot njihet vetem si tranziti me i madh i droges ne europoe.

Per ty o pseudonacionalist kur kujtohesh per shqiperine vetem kur luan kombetarja.. etj etj.

Protesto sa nuk eshte vone , protesto pa u vene telat me gjemba pasi kta qe jane jane mesuar ta mbajne 50 vjet !

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?