Basha/ Shtet -karteli i drogës-ekonomia kriminale

Kreu Lulzim basha ka mbajtur një deklaratë për mediat. Duke folur para gazetarëve Basha u shpreh se projekti 1 miliardësh i qeverisë për buxhetin e 2018 është thjeshtë pastrim i parave të krimit dhe drogës. ‘Është krijuar 3-këndëshi, shtet kriminal-karteli i drogës-ekonomia kriminale. Oligarkët po pastrojnë paratë dhe trafikantë që blejnë bizneset’, tha Basha. Pjesë […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ Jemi shtet kurvash.

Afro nje jave me pare, Prokuroria e Vlores sekuestroi 3 apartamente me vlere rreth 200 mije euro, te regjistruara ne emer te nje gruaje.. shtetases E. R e cila nuk i justifikon pasurite e vena. Akuza thote se kjo shtetase ka ushtruar aktivitetin kriminal te prostitucionit ne Belgjike.E thene shemtuar ka bere kurven per hesap […]

Vazhdo të lexosh

Nga Blendi Fevziu/ Mos ja kërkoni policisë

Një operacion i policisë në Elbasan është vënë në qendër të komenteve e kritikave mediatike në 48 orët e fundit, me një intensitet që pak herë e kemi parë. Pamja e një dyzine oficerësh policie, të veshur me antiplumb, kallashnikov e pistoleta në dorë, që qëndronin të pafuqishëm përpara një makine të blinduar, është padyshim […]

Vazhdo të lexosh