Kjo është banda që po planifikonte ‘grabitjen e shekullit’. Ja emrat e tyre

Policia italiane dhe ajo gjermane, pas një operacioni të përbashkët në provincat e Salernos, Napolit, Foggias, Veronës dhe në landin e Rheinland-Pfalz në Gjermani, kanë arrestuar 19 persona. Për nëntë prej të cilëve është vendosur arresti me burg, arrest shtëpie për tetë të tjerë dhe detyrim paraqitjeje për dy të fundit. Shqiptarët e arrestuar gjatë […]

Vazhdo të lexosh

Plas arma mes anëtarëve të PDIU e LSI në Elbasan, të përfshirë të afërm të kryebashkiakut

Sipas denoncimit të Berishës, anëtarë të LSI kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital. Personat e përfshirë në këtë ngjarje janë dhëndri i kryebashkiakut të Elbasanit dhe miku i tij, sipas denoncimit të bërë nga ish-Kryeministri. Berisha akuzon policinë gjithashtu se e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje dhe nuk ka dhënë asnjë informacion. […]

Vazhdo të lexosh

Edhe Julian Sinani i shpëton burgimit të përjetshëm. Akuzohet për disa vrasje me eksploziv.

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka dënuar sot me 30 vjet burg Julian Sinanajn, protagonistin e “bandës së tritolit”. Sinanaj fitoi gjatë procesit në shkallën e parë statusin e të penduarit, ndaj ju shmang burgimit të përjetshëm. “Banda e tritolit” është mëkatare për mjaft krime. Disa prej tyre i ka rrëfyer me qetësi vetë […]

Vazhdo të lexosh

Banda e KQZ-ës nuk heq dorë nga Prenga.

Kryetari i KQZ, Denar Biba është shprehur kundër heqjes së mandatit të deputetit të PS, Armando Prenga. Ai tha se nuk kemi informacion të mjaftueshëm nga Prokuroria për precedentët apo dënimet për të cilat akuzohet Prenga. Vetë deputeti nuk merr pjesë në mbledhje dhe përfaqësohet nga avokati, i cili po ashtu si Kryetari i KQZ […]

Vazhdo të lexosh

Berisha: Sot ne Banditistan! Ja të gjitha krimet që ka kryer” Hakmarrja për drejtësi”

Kryebanditi Edvin Kristaq Rama shpall te pafajshem anetaret e organizates terroriste “Hakmarrja per Drejtesi”! Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama, sot, ne perputhje me nje marreveshje elektorale te vitit 2013 me grupin terrorist “Hakmarrja per Drejtesi”, shpalli te pafajshem drejtuesit kryesor te grupit, vellezerit Shyti, djeme te xhelatit te diktatures komuniste Harejdin Shyti i denuar […]

Vazhdo të lexosh