Kavajë/ 1 i vrarë dhe 4 të plagosur nga përplasja mes bandave

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Kavajë, ku si pasojë e përplasjes me armë mes grupeve rivale, 1 person ka humbur jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur. 4 të lënduarit u transportuan nga patrulla e policisë dhe u dërguan në spitalin e Durrësit. Dyshohet se personi që ka mbetur i […]

Continue Reading

Video/ Ja si u qëllua në makinë anëtari i bandës së njohur së Llanajve në Vlorë

Mikel Mehmeti, anëtar i bandës së Llanajve në Vlorë, u qëllua më 14 janar, në një pritë me armë zjarri të organizuar në lagjen Pavarësia në rrugën e “Çipajve”. Mehmetiu u plagos rëndë nga ky atentat, ndërkohë që Report Tv sjell pamje ekskluzive të marra nga kamerat e sigurisë, të atentatit. Siç shikohet edhe nga […]

Continue Reading

Ky është njeriu që u shndërrua në tmerrin e Shkodrës prej 20 vitesh. FOTO

Një nga të tmerrshmit e bandës është Behar Bajri, i arrestuar në Holandë. Deri më tani, policia thotë se ka dokumentuar dy vrasje të bandës. Bëhet fjalë për ngjarjen e ndodhur më 7 shkurt 2001, ku u vra shtetasi Arben Tuzi dhe ngjarja e datës 20 qershor 2002, ku u vra Fabjola Hoxha 15 vjeç, […]

Continue Reading

Banda po nis prishjen e Teatrit pa ligj, shkulen tabelat dhe kabllot e ndriçimit, çahen muret!

Në një kohë që ligji i miratuar për shembjen e Teatrit nuk ka hyrë në fuqi pasi ende nuk është dekretuar nga Presidenti, ka nisur shembja e Teatrit nga banda e Ramës. Në orët e mbrëmjes janë shkulur tabelat e raklamave të Tetarit që qëndronin aty. Po ashtu janë hequr edhe kabllot e ndriçimit. Më […]

Continue Reading

Kjo është banda që po planifikonte ‘grabitjen e shekullit’. Ja emrat e tyre

Policia italiane dhe ajo gjermane, pas një operacioni të përbashkët në provincat e Salernos, Napolit, Foggias, Veronës dhe në landin e Rheinland-Pfalz në Gjermani, kanë arrestuar 19 persona. Për nëntë prej të cilëve është vendosur arresti me burg, arrest shtëpie për tetë të tjerë dhe detyrim paraqitjeje për dy të fundit. Shqiptarët e arrestuar gjatë […]

Continue Reading

Veç bandava tani edhe katastrofe mjedisore ne Elbasan! VIDEO

Katastrofe mjedisore ne Elbasan! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb “Prsh doktorr shife pak ferrokromim e ri te tauland balles ne elbasan ne fshatin balldren Tani ne kto caste qe po te dergoj ty dola jasht shtepis edhe esht nje katastrof e papame esht mbushur vendi si mjergull plus qe problem eshte […]

Continue Reading

Një kryebashkiak i rëndësishëm është nën hetim

Nikollë Lesi i ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, tha se po hetohet një kryebashkiak i rëndësishëm dhe një deputet. Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se ka pakt Rama-Basha kundër reformës në drejtësi, por deputeti i PD Ervin Salianji e hodhi poshtë këtë. Ngjela: Këtu ka marrëveshje Rama-Basha, kundër reformës. […]

Continue Reading

Publikohet video e sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë.

Në emisionin Opinion janë publikuar pamjet video të sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë. Në pamje dallohet momenti kur makinat e policisë kanë qenë duke lëvizur kur mjeti i blindur futet në mes të tyre për të hyrë brenda në derën e tregut agro-ushqimor të qytetit. Ndërsa merr kthesën, mjeti zhvendos edhe […]

Continue Reading

Plas arma mes anëtarëve të PDIU e LSI në Elbasan, të përfshirë të afërm të kryebashkiakut

Sipas denoncimit të Berishës, anëtarë të LSI kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital. Personat e përfshirë në këtë ngjarje janë dhëndri i kryebashkiakut të Elbasanit dhe miku i tij, sipas denoncimit të bërë nga ish-Kryeministri. Berisha akuzon policinë gjithashtu se e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje dhe nuk ka dhënë asnjë informacion. […]

Continue Reading

Ja si u ther me thikë shqiptari minoren nga banda latine/Video

Policia italiane ka arrestuar ditën e djeshme dy shtetas nga Salvadori të cilët dyshohet se kanë vrarë në Milano në korrikun e vitit 2016, shqiptarin 18 vjeçar, Albert Dreni. Grupet e të rinjve ishin grindur fillimisht në diskotekë dhe më pas ishin përplasur edhe njëherë në një linjë trami, sikundër tregon edhe video e mëposhtme […]

Continue Reading

Edhe Julian Sinani i shpëton burgimit të përjetshëm. Akuzohet për disa vrasje me eksploziv.

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka dënuar sot me 30 vjet burg Julian Sinanajn, protagonistin e “bandës së tritolit”. Sinanaj fitoi gjatë procesit në shkallën e parë statusin e të penduarit, ndaj ju shmang burgimit të përjetshëm. “Banda e tritolit” është mëkatare për mjaft krime. Disa prej tyre i ka rrëfyer me qetësi vetë […]

Continue Reading

Berisha: Sot ne Banditistan! Ja të gjitha krimet që ka kryer” Hakmarrja për drejtësi”

Kryebanditi Edvin Kristaq Rama shpall te pafajshem anetaret e organizates terroriste “Hakmarrja per Drejtesi”! Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama, sot, ne perputhje me nje marreveshje elektorale te vitit 2013 me grupin terrorist “Hakmarrja per Drejtesi”, shpalli te pafajshem drejtuesit kryesor te grupit, vellezerit Shyti, djeme te xhelatit te diktatures komuniste Harejdin Shyti i denuar […]

Continue Reading