Kavajë/ 1 i vrarë dhe 4 të plagosur nga përplasja mes bandave

Aktualitet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Kavajë, ku si pasojë e përplasjes me armë mes grupeve rivale, 1 person ka humbur jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur.

defineler.net

4 të lënduarit u transportuan nga patrulla e policisë dhe u dërguan në spitalin e Durrësit.

Dyshohet se personi që ka mbetur i vrarë nuk ka lidhje me personat e konfliktuar, dhe ka qenë kalimtar i rastit.

Paraprakisht thuhet se ka pasur një përplasje mes dy grupeve të armatosura, po nuk ka ende identitete të personave të përfshirë.

Në qytet dhe rrugët hyrëse e dalëse janë ngritur postblloqe dhe është bërë e mundur arrestimi i një prej autorëve të dyshuar të vrasjes.

Sipas burimeve personat që kanë qenë pjesë e kësaj ngjarje janë të njohur për blutë e Kavajës, pasi janë përfshirë dhe në ngjarje të tilla të mëparshme.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?