Pushtohet nga policia Bashkia e Devollit/ Kryebashkiaku hyn si hajdut që pa gdhirë bashke me FNSH

Forca të shumta policie kanë rrethuar godinën e bashkisë dhe kanë pushtuar zyrat e saj. Per kete veprim te paprecedente, ka reaguar edhe ish deputeti i PD Hasa. Ja postimi i tij në facebook: Paligjshmëria e vazhdon dhe sot në Bashkinë e Devollit. Qytetarët janë të vendosur dhe të bashkuar në krah të Bledion Nallbatit […]

Continue Reading

Habit miku i Ramës, Ngjela: Kongresi i ministrave hajdutë. PS, si Partia Terroriste e Punës

Nga Spartak Ngjela – Sapo dëgjova dy apo tre diskutime në Kongresin Socialist. Ishin që të tre ministra hajdutë. Të tre ishin mësuar që të thoshin “me në krye Edi Ramën”. Një punizëm i kulluar ky. Ku mund të ketë në një demokraci liberale kult të kryeministrit! Turp. Njëlloj: i njëjti ritëm, e njëjta retorikë, madje dhe […]

Continue Reading

Idrizi, deputetit të PS: Të kam pushuar si hajdut në dogana

Debate të ashpra deri në fyerje personale mes kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe deputetit të PS-së, Alket Hyseni, të cilët ishin të lidhur LIVE në emisionin “Open” në TCH. Idrizi u shpreh se nuk e kishte menduar kurrë se në pasi doli në 1990 në protestë, do të dilte sërish në 2019-ën. Por ajo […]

Continue Reading

Namik Dokle: Ai që do jetë në vendim tim vetëm hajdut pulash mos jetë

Namik Dokle nuk do të kandidojë më në zgjedhjet e ardhshme të 18 qershorit. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Dokle thotë se pas 27 vitesh deputet, në vendin e tij do të ulet një deputet i ri. E fill pas kësaj vjen edhe një batutë, “Vetëm “aman” hajdut pulash të mos jetë!”. Një […]

Continue Reading

Edhe Julian Sinani i shpëton burgimit të përjetshëm. Akuzohet për disa vrasje me eksploziv.

Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda ka dënuar sot me 30 vjet burg Julian Sinanajn, protagonistin e “bandës së tritolit”. Sinanaj fitoi gjatë procesit në shkallën e parë statusin e të penduarit, ndaj ju shmang burgimit të përjetshëm. “Banda e tritolit” është mëkatare për mjaft krime. Disa prej tyre i ka rrëfyer me qetësi vetë […]

Continue Reading

Lubonja: Rrezikojmë të mbetemi pa President, Parlament e Qeveri. Duhet urgjent pakt politik sa më i gjerë

“Qeveria teknike është kusht i patjetërsueshëm për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe për t’i hapur rrugë zbatimit të reformës së vërtetë në drejtësi, sipas përcaktimeve kushtetuese”. Ky është pak a shumë formulimi i kërkesave të çadrës së opozitës. Ndërkaq ky formulim shoqërohet edhe me deklarata të herëpashershme të Bashës që i […]

Continue Reading