Arrestohet miku i ngushtë i Gramoz Ruçit dhe Taulant Ballës

Shërbimet e policisë të Igumenices, në bashkëpunim me sektorin e kontrollit te pasaportave të Sajadhes, kanë arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjec. “BalkanWeb” meson se Bego po kthehej nga pushimet në Korfuz dhe përmes Igumenices do të kalonte për në Shqipëri. Bego kishte ndërruar emrin në pasaporte në Mond Bega dhe me këtë emër […]

Vazhdo të lexosh

Prokurorja 69-she e përkohshme!

Nga Flamur Vezaj E shikoj Prokurorinë në kaos, Prokurorët janë të demotivuar, pasi emërimet apo shkarkimet nuk kanë lidhje me meritën e tyre. Ka vështirësi në implementimin e reformës në drejtësi. Ka shpërndarje të pabarabartë të ngarkesës në punë’-Arta Marku para komisionit si kandidate për Prokuroren e Pergjithshme te Perkohshme! Edhe pse Kane kaluar gati 6 […]

Vazhdo të lexosh

Nga Flamur Vezaj/ Po ‘Audi’ ku ndodhet?!

Çfarë turpi për Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe prokurorëve që po “hetojnë” dosjen e drogës në Vlorë!! Kanë më shumë se dy vjet që thonë se “po i hetojmë Habilajt dhe nuk po dalin në asnjë vend” dhe nga ana tjetër prokurorëve italianë i dalin në tepsi!! #Kjo tregon paaftësinë e këtyre prokurorëve ose […]

Vazhdo të lexosh