Informatat të pakonfirmuara zyrtarisht nga SHISH paraqesin dezinformata, o portali “Pamfleti”!

Nga Luan Hamiti. Artikulli është një cung pa pikë logjike, i nisur nga urrejtja patologjike për një krah apo tjetër politik dhe jo nga informatat reale që janë marrë zyrtarisht nga Institucioni. Luan Hamiti Në faqën e Internetit të portalit “Pamfleti” doli një shkrim qesharak kinse Shërbimi Informativ të Shtetit ka bërë dosje për ish-kryeprokurorin […]

Continue Reading

Budallallëku i Ministrisë së Financave brirë s’ka, po ashtu i portalit “Pamfleti”!

Nga Luan Hamiti. Gazeta angleze “Independent” kishte shkruar për budallallëkun e Ministrisë së Financave të Republikës së Shqipërisë që në raportet e pagesave të Institucioneve shtetërore gjatë viteve 2014-2018 kishte publikuar informacione të klasifikuara “sekret shtetëror” mbi pagesa të kryera nga agjentë të Shërbimit Informativ të Shtetit (SHISH), informacione që shkonin deri në botimin e […]

Continue Reading

Klodian Haxhillari, nga lista e zezë e SHISH-DEA për drogën e Beratit, në krye të SHÇB të Burgjeve

Ish-ministri Xhafaj, për ta futur në “kontigjentet e harruara” të hetimit dhe ndjekjes penale e për ta mbajtur brenda rrjetit të “shërbimeve private”, pas pazarit me Ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe “tutorin” Ilir Metaj, e katapultuan në krye të kontrollit të njerëzve të botës së krimit në burgje, ndërkohë që me një gjyq farsë, […]

Continue Reading

Terror në SHISH/ Kush nxorri emrin e Ballës si garantues i parave në Toyota

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se prej tre ditësh, me urdhër të kreut të Qeverisë Edi Rama, po ushtrohet terror ndaj punonjësve të SHISH. Sipas Berishës, kjo gjë po ndodh, pasi ata dyshojnë se punonjësit e SHISH nxorrën emrin e deputetit socialist Taulant Balla si garantues i parave në makinat “Toyota Yaris” të gjetura disa […]

Continue Reading

Rikthehet sigurimi i shtetit në SHISH/ Ja emrat e sigurimsave.

Në kulmin e lulëzimit të kanabisit, nga mesi i vitit 2016, në tryezën e Edi Ramës nisën të bëhen më të shpeshta informacionet për implikimin e policëve në biznesin e drogës. Gjithsej 59 raporte me informacione për 127 policë të survejuar nga agjentët e SHISH, rrodhën në media pak muaj më parë. Zbulohet dokumenti i […]

Continue Reading

Presidenti Meta dekreton Visho Ajazin si ambasador në NATO

Presidenti Meta ka dekretuar ish-kreun e SHISH, Visho Ajazin si ambasador i Shqipërisë në NATO. Emri i Ajazit është propozuar nga kryeministri Edi Rama. Dekreti është bërë publik ditën e sotme. Bashkë me Ajazin, presidenti Ilir Meta ka dekretuar edhe Igli Hasanin si ambasador të Shqipërisë në OSBE. Akoma nuk ka një dekret për vendin […]

Continue Reading

Basha ka përgëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe SHISH për operacionin e djeshëm në Vlorë. Video

Gjatë një dalje para selisë së PD-se, Basha ka përgëzuar Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe SHISH për operacionin e suksesshëm në Vlorë, ku u kapën 4.5 ton kanabis sativa. Ja fjala e Lulzim Bashës: Përgëzim për prokurorinë e Krimeve të Rënda e SHISH, si dhe partnerët e huaj, që bënë të mundur kapjen e […]

Continue Reading

‘Kryespiuni’ takim prej më shumë se 1 orësh me kryeprokurorin e Shqipërisë, Adriatik Llalla.

Visho Ajazi ka zhvilluar ditën e sotme një takim prej më shumë se 1 orësh me kryeprokurorin e Shqipërisë, Adriatik Llalla. Lajmi bëhet i ditur nga dëshmitarët okularë të cilët kanë parë të hyjë kreun e SHISH në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme. Ajazi ka shkuar në Prokurorinë e Përgjithshme dhe besohet se ka zhvilluar […]

Continue Reading

Nga Blendi Fevziu: Shteti në alarm, ka tentativë për të vrarë Lulzim Bashën!

Kush e kërcënon Lulzim Bashën? Kjo ishte pyetja që bënte dje një media e rëndësishme në vend, duke ju referuar faktit që eskorta e Bashës ishte përforcuar edhe me efektive të një policie private. Basha nuk e komentoi lajmin, por sot në mëngjes, befas, masat ndaj tij ishin përforcuar ndjeshëm nga vetë Grada e Republikës, […]

Continue Reading