Plas arma mes anëtarëve të PDIU e LSI në Elbasan, të përfshirë të afërm të kryebashkiakut

Aktualitet Te tjera

Sipas denoncimit të Berishës, anëtarë të LSI kanë mbetur të plagosur dhe ndodhen në spital. Personat e përfshirë në këtë ngjarje janë dhëndri i kryebashkiakut të Elbasanit dhe miku i tij, sipas denoncimit të bërë nga ish-Kryeministri.

Berisha akuzon policinë gjithashtu se e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje dhe nuk ka dhënë asnjë informacion.

Denoncimi në Facebook nga ish-Kryeministri Sali Berisha:

Gjendje dramatike ne Elbasan!

Lexoni klithmen e nje qytetari dixhital:
Elbasani nen terror bandash, policia me banditet fsheh krimet e tyre! sb

“prsh dhe respekte i nderuar, si qytetar i elbasanit nuk di ku te bej nje denoncim sepse pervecse nuk gjen zgjidhje ke frik edhe ta besh denoncimin sepse mund ta pesosh shum keq. ndaj poju raportoj juve duke shpresuar qe te ngrihet disi zeri sepse me te vertet qe ne elbasan jeta e cdo qytetari te thjesht esht ne nje rrezik te vertet nga casti ne cast. para 3 ditesh ne lagjen 5 maj ka pasur nje perleshje midis disa anetareve te lsi dhe pdiiu, por nukjan thjesht simpatizant te partive sepse simpatizantet e pdiu jan nje band kriminale e njohur tashme per qytetin e lbasanit dhe gjith shqiperin qe kan pushtetin paas kraheve dhe mund te bejn cte duan, kan goditur ne arme anetaret e lsi dhe jan ne gjendje te rende ne spital, por ceshtja sesht se kan goditur lsi, ceshtja qendron sepse te fortet jan dhendri i kryetarit te bashkis dhe shoku itij i ngusht suel cela me banden e vet, ata mund te godasin ke te duan dhe kur te duan dhe asgje nuk behet publike as nga policia dhe as nga media, ata levizin me makina te blinduara ne qytet dhe me municione luftarake si me qen ne siri. esht krijuar nje situat e tmerrshme ku jeta e cdokujt esht e pasigurt. nuk dua tja di se kush do fitoj, dua te di nese a do ndihemi ndonjeher te sigurt si qytetar te ketij vendi qe jemi?
flm, ju shkruajta nga ky fcb sepse i rrem sepse sinqerisht nuk do ta merja kurr guximin te thoja se kush jam, me kete situat qe eshte ketu, respekt maksimal per ju doktor, zeri jon nuk degjohet, shpresoj te degjohet zeri juaj.”

Image

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?