Kjo është banda që po planifikonte ‘grabitjen e shekullit’. Ja emrat e tyre

Policia italiane dhe ajo gjermane, pas një operacioni të përbashkët në provincat e Salernos, Napolit, Foggias, Veronës dhe në landin e Rheinland-Pfalz në Gjermani, kanë arrestuar 19 persona. Për nëntë prej të cilëve është vendosur arresti me burg, arrest shtëpie për tetë të tjerë dhe detyrim paraqitjeje për dy të fundit. Shqiptarët e arrestuar gjatë […]

Vazhdo të lexosh

Strakosha pëson 3 gola/Video

Roma ka mposhtur 3-2 Lazion në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Italisë, por në finale kanë kaluar lacialët falë fitores 2-0 në ndeshjen e parë. Golat për Lazion u shënuan nga Savic dhe Immobile, ndërsa për Romën shënuan El Shaarawy dhe dy të tjerë nga Salah. Në portë për Lazion gjendej shqiptari Thomas […]

Vazhdo të lexosh

Sot ndeshjet e Champions League. Katër skuadra do të luftojnë për në fazën çerekfinale

Mbrëmja e sotme pritet të jetë magjike në Champions League pasi katër skuadra do të luftojnë për dy bileta në fazën çerekfinale të kompeticionit më të rëndësishëm evropian. Kujtojmë që ndeshja në “Santiago Bernabeu” ka përfunduar 3-1 në favor të spanjollëve ndërsa në këtë duel vendimtar napolitanët kërkojnë të bëjnë befasinë e madhe. Ndërsa në […]

Vazhdo të lexosh