SKANDAL/ DREJTORI I POLICISË NË TELEFON FREDI ALIZOTIT: DO TË NIS NJË NJERI TË SJELLË PARA! TË KAM Q*RË MOTRËN NË P*DH (VIDEO-PËRGJIMI)

Publikohet një video përgjim për çështjen ‘Babale’, ku zbulohet se Fredi Alizoti, i cili pretendon se ka luajtur rolin e Agron Xhafës në audiopërgjimin me Albert Veliun, është paguar për të dhënë dëshmi të rreme nga drejtori i policisë së qarkut të Fierit Albert Nushi. Në përgjimin e publikuar nga ish-deputeti Ervin Salianji, dëgjohet Alizoti […]

Continue Reading

Nga Erl Kodra/ Tashmë nuk shtrohet problemi thjeshtë a do të ikin këta maluketër, por se si dhe në çfarë situate po e lënë vendin.

Para pak orësh shkrova hyrjen e një teksti, të cilin kisha ndërmend ta përfundoja në orët në vijim. Po mendoja për metafora të gjetura, të forta dhe goditëse. Por Partia Demokratike t’i prishë metaforat, sepse ngjajnë krejt minore pas përmasave që mori tragjikomedia e mutit madhështor Edi Rama. Më ndjeni lexues të nderuar për fjalorin, […]

Continue Reading

Nga Armand Maho/ Epoka Rama, ose shteti me fytyrën e Ballës!

Ky qe jep keto pergjigje ne foton poshte eshte Kryeministri vendit! Keshtu te pakten e njohim… Dmth pak a shume historia eshte keshtu. Pas plasjes se skandalit qe u regjistrua nga nje bisede mes dy tafikanteve ku njeri ishte vellai i Xhafes ngriti nje nje alibi ne baze te te deshmise se Alfredit nga Fieri, […]

Continue Reading

Salianji/ Damian Gjiknuri i ka dhënë leje minerare Edmond Begos. Dokumenti

Me anë të një deklarate për shtyp, Salianji, ka zbuluar disa dokumenta, ku Edmond Bego, i dyshuar si trafikant droge i jepet leje 25 vjeçare për shfrytëzimin e pasurive natyrore në favor të biznesit të tij. Leja është firmosur 3 vite më parë nga ministri Gjiknuri. Ja deklarata e plotë e  Salianjit: Edmond Bego, miku trafikant […]

Continue Reading

Salianji Spiropalit: Ne luftojmë për qytetarët ju gudulisni Ramën.

Deputeti i PD,  Ervin Salianji ka debatuar mbrëmë në studion e News 24 me deputeten e PS Elisa Spiropali, lidhur me zhvillimet më të fundit politike. Salianji tha se gjashtë deputetë të opozitës janë përjashtuar për 10 ditë nga Kuvendi, pasi protestuan me të drejtë, sipas tij. “Nuk është zbatuar njëlloj rregulloja. Janë dënuar 6 […]

Continue Reading

Një kryebashkiak i rëndësishëm është nën hetim

Nikollë Lesi i ftuar në “360 Gradë” nga Artur Zheji në Ora News, tha se po hetohet një kryebashkiak i rëndësishëm dhe një deputet. Avokati i njohur Spartak Ngjela tha se ka pakt Rama-Basha kundër reformës në drejtësi, por deputeti i PD Ervin Salianji e hodhi poshtë këtë. Ngjela: Këtu ka marrëveshje Rama-Basha, kundër reformës. […]

Continue Reading

Kryeministri: Herën e parë ishe më në formë. Salianji: Kujtova se e kishe brenda…

Debatet në Kuvend ditën e sotme kanë vijuar deri në orët e vona të pasdites, ku nuk kanë munguar as batutat mes kundërshtarëve. Teksa fliste në parlament deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, kryeministri Edi Rama ka shkëmbyër batuta me të. Në momentin që ndodhej në foltore, kreu i qeverisë Rama i fliste nga prapa: […]

Continue Reading

Salianji i përgjigjet Spiropalit/ Milionat e vjedhura në doganë s’të blejnë dot mendtë

Deputetja dhe n/kryetarja e Grupit Parlamentar socialist, Elisa Spiropali, kritikoi kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha për takimin me përfaqësues të Partisë Kristian Demokrate Holandeze CDA, madje e konsideroi të turpshëm. Në një reagim në “Facebook”, Spiropali thotë se Basha nuk i ka dalë në mbrojtje vendit të tij në lidhje me kërkesën e CDA […]

Continue Reading

Salianji: Raporti faktoi kasaphanën zgjedhore, kritikët e Bashës në PD

Flet për “Koha Jonë”, deputeti i ri i zgjedhur i PD-së, Ervin Salianji: Të jesh kundër Bashës nuk të bën as fraksion as jo demokrat Intervistoi: Redjon Shtylla Ervin Salianji, një ndër figurat e reja të spikatura në PD, në një intervistë për “Koha Jonë” Salianji, rrëfen mbi sfidat që e presin në mandatin e […]

Continue Reading

Salianji/ Ti kthejmë Shqipërinë qytetarëve, të çlirojmë Kavajën paqësisht.

Te hapim nje rruge te re per Shqiperine, ti kthejme Shqiperine qytetareve, te clirojme Kavajen paqesisht. Nese propoganda qeveritare nuk eshte dashakeqesi por injorance perseri nuk eshte argument Ignorantia non est argumentu Ligji per tubimet parashikon: Neni 1 Liria e tubimeve dhe kufizimi i saj 1. Në Republikën e Shqipërisë çdo person ka të drejtë […]

Continue Reading

Salianji: A eshte e njejta dorë që është përdorur edhe per vjedhjet ne shtëpite e dy ministrave te kesaj qeverie?

Sekretari per aksionin qyetar ne PD, Ervin Salianaji ka reaguar pas grabitjes së parave te nje banke sot ne Tirane. Ne nje postim në profilin e vet ne fb ai shkruan A jane vjedhur parate e bankave nga struktura te njesive operacionale te policise se shtetit? A eshte e njejta dorë që është përdorur edhe […]

Continue Reading