Basha flet nga brenda Kuvendit: Qëndresë me çdo formë dhe mjet demokratik!

Nga Erl Murati Opozita ka vendosur “të ngujohet” brenda sallës së parlamentit, në përpjekje për të realizuar kërkesën që reforma zgjedhore të jetë kryefjala e punimeve të seancës. Kuvendi u paralizua të paktën 4 herë dhe Gramoz Ruçi lajmëroi vendimin që Lulzim Basha ishte përjashtuar nga seanca. Punimet parashikohen të vijojnë pasdite, ndërkohë që PD […]

Continue Reading

Kryeministri: Herën e parë ishe më në formë. Salianji: Kujtova se e kishe brenda…

Debatet në Kuvend ditën e sotme kanë vijuar deri në orët e vona të pasdites, ku nuk kanë munguar as batutat mes kundërshtarëve. Teksa fliste në parlament deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, kryeministri Edi Rama ka shkëmbyër batuta me të. Në momentin që ndodhej në foltore, kreu i qeverisë Rama i fliste nga prapa: […]

Continue Reading