Basha flet nga brenda Kuvendit: Qëndresë me çdo formë dhe mjet demokratik!

Nga Erl Murati Opozita ka vendosur “të ngujohet” brenda sallës së parlamentit, në përpjekje për të realizuar kërkesën që reforma zgjedhore të jetë kryefjala e punimeve të seancës. Kuvendi u paralizua të paktën 4 herë dhe Gramoz Ruçi lajmëroi vendimin që Lulzim Basha ishte përjashtuar nga seanca. Punimet parashikohen të vijojnë pasdite, ndërkohë që PD […]

Continue Reading

Basha: Ju thashë kur erdha nga Uashingtoni, gjërat kanë ndryshuar

Lulzim Basha gjatë fjalës nga çadra e protestës në ditën e 50 të qëndresës opozitare ka deklaruar prerë se qeveria e Ramës është jashtë ligjit, është tirani dhe tiranitë ose ndalen, ose përmbysen. Sipas Bashës, protesta nisi si domosdoshmëri, vazhdoi si sakrificë dhe tani është shpresa, ëndrra dhe e nesërmja e Shqipërisë së re. “Detyrat […]

Continue Reading