Balla: Patozi është i tyre dhe ne nuk mund të mbështetsin kundërshtarin.

Aktualitet Politike

Taulant Balla nga foltorja e Kuvendit i është përgjigjur akuzave të opozitës, se Astrit Patozi mbështetet nga mazhoranca.

Balla u shpreh se Patozi është i tyre dhe ata nuk mund të mbështetsin kundërshtarin.

“Astrit Patozi ka qenë kryetar i PD në pushtet, ju s’keni faj por partisë nënë thuajini që Astrit Patozi është i tyre, jo i yni. Si mund të mbështtesin ne kundërshtarin tonë, ku nuk e dimë ne që nuk mund të jetë lojë e Sali Berishë kjo”, tha Balla.

Po ashtu ai theksoi se zgjedhjet e 30 qershorit do të zhvillhen dhe nënvizoi edhe njëherë se kush pengon zgjedhjet do të dënohet minimumi me 5 vite burg

“Zgjedhjet e 30 qershorit do të zhvillohen, fillon me 5 vite burg për këdo që pendon një qytetar shqiptarë të shprehë i lirë voten e lirë. Bashkohem me mendimin e zonjës Hajdari që ky komision duhet të fillojë punën menjëherë’, tha Balla.  

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *