Tym e flakë Parisi/ Macron tërhiqet nga rritja e taksës 6 cent për karburantet

Pas tre javësh protesta të fuqishme kundër rritjes së taksës së karburanteve, qeveria franceze ka bërë hapa pas duke pezulluar kështu vendimin. Mësohet se vendimi erdhi pas protestave të shumta që pushtuan Parisin, ku ‘jelekëverdhët’ kundërshtuan me forcë rritjen. Mësohet se pezullimi do të jetë vetëm për disa muaj. Vendimi i qeverisë synon të zvogëlojë […]

Vazhdo të lexosh

Xhafaj takim me Macron në Paris

Gjatë konferencës në Paris mbi luftën kundër financimeve për terrorizmit “No Money for Terror”, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ka pasur edhe një takim shtrëngim duarsh me Presidentin francez Emanuel Macron. “Mundësi dhe kënaqësi e jashtëzakonshme që pata rastin të shkëmbeja një përshëndetje të përzemërt me Presidentin Macron. Mirënjohje zoti President për vlerësimet tuaja shumë […]

Vazhdo të lexosh

Pse u dekorua Rama në Paris?

Kryeministri francez Bernard Cazeneuve, ka shpjeguar arsyet se përse Franca ka nderuar me titullin e lartë “Komandant i Legjionit të Nderit”, Edi Ramën. Deklarata e tij në ceremoninë e nderimit nis me praninë e klerikëve shqiptarë në Paris, gjatë manifestimit pas sulmit terrorist në Charlie Hebdo dhe vazhdon me renditjen e një sërë vendimesh dhe […]

Vazhdo të lexosh

Klaudja Brahja topless në Paris

Klaudia Brahja është e vetëdijshme për atë që disponon, ndaj bukuroshja shqiptare nuk ka aspak frikë të ekspozohet. Edhe pse disa vite më parë Klaudia impresionoi botën me fotot e saj të nxehta, të realizuara në Shtetet e Bashkuara, këtë herë ajo ka ardhur në një tjetër version, natyrisht edhe më joshës se ai i […]

Vazhdo të lexosh