SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetTe tjera

Nga Guxim Alimani/ Do duhen shekuj që të dalë një bir nane në këtë vend që të preki Sali Berishën

Dje semaforet e prostitucionit mediatik nxoren nga menga nje “As”lakuriq po aq sa lakuriqesia politiike e njerezore e Edi Rames dhe takëmit te tij psiko-prevers. Një e ashtuquajtur juriste qe ngaterron semaforet e Romes me Lasapienza paska deklaruar se po te ishte ne vend te Ina Rames do kishte arrestuar Sali Berishen me 21 Janar.

I bindur sa vete bindja ne ate qe shkruaj po i them Bozhekut dhe Bozhekeve qe kane 27 vjet qe zhurmojne si kor gjinkallash ne zheg kunder Sali Berishes se do duhen shekuj qe te dale nje bir nane ne kete vend te preke Sali Berishen. Se Sali Berisha nuk eshte Gramozi i Salarise qe te veshe fustanet e nuserise. Ai nuk eshte Fatosi i Maries qe te arratiset kanaleve me ujera te zeza.

Dr.Berisha nuk eshte thonj-papreri qe pozon pafytyresine lakuriqe. Ai eshte Sali Berisha, qe pervecse burre shteti pashoq ne 105 vite shtet, eshte emblema e atyre trojeve qe kane bere historine e ketij kombi qe nga Konstandini dardan e deri te Azemi tropojan. E tek po shkruaja keto rrjeshta reagimi se pse mu kujtuan disa vargje te vjetra te krahines time :

Kjo Malesi e ka pasë adet,
Nga nje pashë me vra pervjet!”

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?