Nga Guxim Alimani/ Tmerr akademik me emrin Rexhep Qosja!

Aktualitet Shkrime

Rexhep Qosen e kam dajen e nenes.Deri sa e njoha vete dhe po ashtu gjithe shqiptaret e Shqiperise isha krenar per te.Ne odat e errta ku rendom me ze te ulet degjonim ne Radio-Prishtina te permendej emri i tij gezoja.Por prej vitit ’90 ky monster jo nuk eshte me daja i deshiruar por as me ordineri shqipfoles ne kozmos.

Kadare e ka percaktuar drejt kete maniak egoist e mitoman,kete meskin besprere te pandreqshem tek thote”Ne rrugen e ngjitjes se ç’do shqiptari ne prite per ta goditur gjen Rexhep Qosen”.Por ka kohe qe ky pleh me mjekerr po godet gjithe shqiptaret duke u investuar e sponsorizuar qe te promovoje e mbroje erresiren e makabritetin politik te shqiptareve.Sikur te mos mjaftonte avokatia e tij e peshtire per Edvin Ramen sot ai na mbron edhe Sajmir Drogen.Turp.

A thua gjer ne Prishtine paska shkuar llulla e hashashit?!Po zaten kur tymi i kesaj llule gjigande ka arritur gjer ne Washington pse te mos jete ne Kosove.Nuk gjej llaf per te kualifikuar dajen Rexhep vec po i turrem me nje fjale turke ketij sulltani te pashpirt akademik”Piziveng”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?