Nga Guxim Alimani/ Të serviresh me dhjamin e pleshtit Izet Haxhia!

Aktualitet

U bene vite e vite qe nje medioker i ç’do profesioni biles dhe i shpifjes me emrin Izet Haxhia,nga Adanaja e larget ku ka fshehur bythen,shkruan papushim dhe pushton lumturueshem mediat e majta agresive.Ta komentosh dhe ta konsiderosh eshte jo vetem naivitet por shkarje virtuale ne boten e felliqur ku prodhohen vete felliqesirat.Por ky nuk eshte objekt i reagimit tim.Ky njeri jo vetem i akuzuar nga njerezia por dhe i provuar e i denuar nga drejtesia si i implikuar ne vrasjen e Azem Hajdarit nuk lihet asnjehere pushim prej vitesh ne prag fushatash e krizash te kastes majtiste.

Ata qe e njohin mire e dine se ky fare Izeti vetem per letersi nuk ka shfaqur ndonjehere talent por ja qe ustallaret e bene letrar,hustorian,kronikan,biogeaf biles dhe shkrimtar.Kushdo qe e njeh Izet Haxhine sot dhe mot e indentifikon me perdorjen dhe poshtersine.Ajo qe me ben pershtypje eshte se perkunder kesaj disa te fuqishem ku spikat Edi Rama vazhdojne aspak te besojne ne vertetesine por ne suksesin e perdorimit te tij ndaj pasi e shkunden si thes ne mergim kerkuan ta sjellin live ne Atdhe kete xhanaze te mashtrimit.

Kjo eshte fundi jo vetem i logjikes se thjeshte humane por dhe kapitullim pa kushte te nje komploti 27 vjecar ndaj Sali Berishes.As Edi Rama,as Erdogana e hamama,koha po tregon se nuk kane asnje kurajo politike e njerezore te dalin perballe ne duel politik me Sali Berishen.Ndaj ky burre ka te drejte qe ne çdo perballje i dhunon e i ç’burreron vetem me fjaline e thjeshte:”O budallenj une jam Sali Berisha..!”.Ndersa ata ne bunkerin e zi e shtepite me gjethe akoma marrin e shtypin pleshta per te nxjerre dhjam prej tyre qe Doktorri te rreshqase.Turp eshte pak te serviresh jo vetem me intrigen por me nje intrige plesht ku mungon jo vetem fabula por dhe fantazia me emrin e piste Izet Haxhia!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?