Kryeprokurori akuzon policinë/ Po fshehin drogën, asgjësimi bëhet pa praninë e prokurorisë

Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla ka ngritur shqetësimin për fenomenin e sasive të mëdha të kultivimit të kanabisit në vendin tonë. Gjatë një konference për shtyp së bashku me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili, Llalla sulmoi policinë duke thënë se ka një nivel të ulët të zbulueshmërisë së kultivuesve të drogës, nga ana e përgjegjësve […]

Continue Reading

Tahiri nervozohet me gazetarët pas daljes nga prokuroria./Video

Pa kaluar 24 orë nga shkarkimi si ministër i Brendshëm, Saimir Tahiri u mor sot në pyetje nga prokuroria e Krimeve të Rënda lidhur me çështjen Shullazi. Tahiri u pyet nga prokurorët në cilësinë e personit që ka dijeni në lidhje me kërcënimin e Rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Koni dhe ish-rektorit Dhori Kule. […]

Continue Reading

Elvis Roshi akuzon Ramën se ka shkelur Kushtetutën

Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, i cili pretendon se vendimi i Edi Ramës për shkarkimin e tij është anti kushtetues. Gjykatësit i dhanë prioritet argumentave të përfaqësuesve ligjorë të qeverisë që mbrojtën idenë e shkarkimit. Kështu Roshi e ka gjetur veten “të braktisur” nga qeveria e partisë […]

Continue Reading