EuroNews dhe Zëri i Amerikës transmetojnë live protestën kurse ambasada amerikane në Tiranë mbështet drogën.

EuroNews dhe Zëri i Amerikës janë duke transmetuar live protestën e opozitës në Tiranë, kundër qeverisë së korruptuar të Edi Ramës. Ndërkaq, asnjëra nga mediat e njohura ndërkombëtare nuk ka transmetuar asnjë pamje nga takimi anti-miting i Edi Ramës në Vlorës. Kurse ambasada amerikane ne Tirane gjate nje deklarate te saj denon ashper “dhunen” e […]

Vazhdo të lexosh

“Zëri i Amerikës” përgënjeshtron Ramën/ Balili u vetëdorëzua, nuk u arrestua

Zëri i Amerikës ka mësuar se prej gati një viti, policia shqiptare përveç veprimeve operative, kontrolleve në banesa apo mbajtjes nën mbikqyrje të familjarëve kishte nisur bisedimet dhe me familjarët duke nxitur dorëzimin e Balilit pranë autoriteteve. Këto bisedime mësohet se janë drejtuar nga kreu i Policisë shqiptare Ardi Veliu. Eshtë pikërisht zoti Veliu, personi […]

Vazhdo të lexosh

“Zëri Amerikës”: Studentët të fyer nga Rama

Nga VOA Disa mijëra studentë të universiteteve publike shqiptare zhvilluan sot për të pestën ditë një tubim proteste para ministrisë së arsimit. Ata kërkojnë përgjysmim të tarifave dhe lehtësi të tjera për periudhën e studimeve. Studentët thanë se janë mosbesues ndaj negociatave, ndaj vendosën që të mos pranojnë asnjë bisedim ose negociatë, por thjesht presin […]

Vazhdo të lexosh