Artan Fuga për Bashën dhe Ramën/ Ndaloni fushatën. Është sulmuar populli me lëndë kimike. Gjeni arsyen.

Në një reagim në Facebook, Artan Fuga shkruan se mbrëmë Shqipëria u sulmua me lëndë helmuese dhe kjo është një ngjarje që cënon sigurinë kombëtare. Akademiku e cilëson skandal incidentin, duke e konsideruar si më të rëndin që ka ndodhur në Evropë dhe në Shqipëri. Zyrtarisht, Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se 140 qytetarë u […]

Continue Reading

Media e Trump “Breitbart News”: Rama dhe Soros po shkaterrojnë Shqipërinë

Udhëheqësi i opozitës pro tregut të lirë në Shqipëri i tha të premten Breitbart News se demokracia në vendin e tij është në rrezik të madh, ndërsa kryeministri i majtë Edi Rama ka lejuar lulëzimin e krimit dhe korrupsionit. Shqipëria është në një situatë të veçantë dhe të vështirë, në një krizë politike, rezultat i […]

Continue Reading

Nishani: Rama i paqytetëruar, më ka sulmuar dhunshëm

Në një intervistë për gazetarin Edison Ypi, kreu i shtetit thotë se sulmi i kryeministrit Edi Rama ka qenë sistematik ndaj tij. Zoti President, sa të shëndetshëm e kemi integritetin kombëtar, shtetëror, institucional? Integriteti kombëtar, shtetëror dhe institucional përbëjnë kolonën, shtyllën kurrizore të vendit, shtetit, kombit. Në proporcion me këtë rëndësi të madhe që kanë, […]

Continue Reading