Media e Trump “Breitbart News”: Rama dhe Soros po shkaterrojnë Shqipërinë

Udhëheqësi i opozitës pro tregut të lirë në Shqipëri i tha të premten Breitbart News se demokracia në vendin e tij është në rrezik të madh, ndërsa kryeministri i majtë Edi Rama ka lejuar lulëzimin e krimit dhe korrupsionit. Shqipëria është në një situatë të veçantë dhe të vështirë, në një krizë politike, rezultat i […]

Continue Reading

Senatori italian: Qeveria e Bashës do luftojë drogën dhe krimin

Çadrën e Lirisë e ka vizituar sot senatori italian, Mario Mauro, ish zv.president i Parlamentit Europian dhe ish ministër i Mbrojtjes së Italisë. Në fjalën e tij ai tha se të gjitha partitë komuniste pas rënies së Bashkimit Sovjetik u kthyen në socialiste dhe bëjnë gjasme sikur e duan Europën. Mauro u shpreh se asnjë […]

Continue Reading