Turpërohet babai i Bebe Rexha/ “Bën mirë nëse ndalesh duke publikuar pornografi

Jam shumë i dëshpëruar’ ishin fjalët e babait të këngëtares Bebe Rexha pas publikimit të vidoklipit të kësaj të fundit. ‘Last Hurrah’ quhej vidoeklipi dhe përmbante skena të nxehta dhe provokative. Pakënaqësinë e babasë, Bebe e bëri publike përmes një postimi në rrjetin social, Twitter. Ai i kishte shkruar: “Bën mirë nëse ndalesh duke publikuar pornografi sepse […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet Babai i Erisa Xhixhos së LSI. Rama:  Pamundësi fizike e mendore

Në Shqipëri janë qindra mijëra pensionistë. Të gjithë njerëz të nderuar dhe duhet të përkulemi para punës e dinjitetit të sejcilit. Por ka ndodhur dje diçka e paparë dhe e padëgjuar. Këshilli i Ministrave ka vendosur lirimin e Piro Xhixhos si anëtar, i caktuar kryetar, i Këshillit Drejtues të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare. […]

Vazhdo të lexosh

Shikoni babain e zv Kryeministres së Ramës se çfarë thotë për të/ Video

Videoja më poshtë, pa shumë koment, tregon se si prindërit e znj.Mesi në Shkodër kanë protestuar të revoltuar kundër shkarkimit dhe arrestimit të ish-kreut të ALUIZNI, Besnik Kastratit, 3 vjet më parë, duke hedhur poshtë akuzat shtetërore ndaj tij. Ja deklarata e babait të zëvendëses së re të Kryeministrit, që ai e akuzon se po vendos […]

Vazhdo të lexosh

Nga Agron Tufa: FESTA E ORGANIZUAR E KRIMIT

(Pushkatimi i poetëve Genc Leka dhe Vilson Blloshmi) Pushkatimi i poetëve Genc Leka dhe Vilson Blloshmi bëhet atëherë kur diktatura ka krijuar gjuhën dhe slang-un e saj, kur ajo është shndërruar në një “ne” të imponuar, kur ajo ka hyrë në pjekurinë e plotë dhe sigurinë e një qenieje 34 vjeçare. Atëherë ajo ka krijuar […]

Vazhdo të lexosh