AktualitetTe tjera

Ambasada Shqiptare në Greqi kthehet në celulë partiake të PS duke bërë fushatë

Sipas nje emigranti qe ndodhet ne Athine dhe i cili ka shkuar per punet e tij ne ambasaden tone ne Athine, gjendja ne kete ambasade eshte skandaloze. Askush nuk te pret apo te sqaroje per problemin tend. Me qindra emrigrante nuk arrijne te marrin sherbimin e duhur nga kjo ambasade pasi sipas tyre e gjithe administrata e saj eshte perfshire ne fushate.
Ja se çfare shkruajne emigrante per portalin tone:
Ka kohe qe ambasada shqiptare ne Athine eshte kthyer ne nje celule te militanteve rilindas.
Mbas vendosjes ne krye te kesaj ambasade te Adriana Hodberit, qe njekohesisht eshte edhe kusherire e ministrit Ditmir Bushati, kjo ambasade eshte kthyer ne nje zyre fushate ku hyjne e dalin militante me lista neper duar.
Roli i ambasades ka ndryshuar…nga institicion sherbyes kundrejt emigranteve ne institucion partiak
Jo nje jo vetem dy, por me 10 here ne dite ne ndertesen e ambasades hyn e del militantja Marianthi Koro, e cila nuk shquhet per gje tjeter ne emigracion, por vetem si papagall i rilindjes.
Nga njera ana Hodberit nuk i del kohe te pres e te sqaroje emigrantet Shqiptare per problemet e shumta qe ndeshen ne perditshmerine e tyre e nga ana tjeter i ka dhene celsat e hyrje daljeve ne ambasade njerzeve militant partiak sic eshte rasti ne fjale i Marianthit.
Ambasadoria Adriana Hodberi ka nja 15 dite qe punon vetem per ps.
Ne zyre nuk pranan asnje gazetare dhe emigrant duke thene se ka pune dhe nuk kam pritje dhe nga ana tjeter kontakohet cdo emigrant duk iu thene te shkojne ne shqiperi per votime se rrugen dhe ushqimin e kane te paguar. Shikoni ku ka mberrit institucioni i ambasades…
Rezultate imazhesh për Adriana Hodberi
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania