Kandidati i Këlcyrës: Bagëtitë nuk do të ruhen me çoban, por me qen. Qumështin me dron. VIDEO

Kandidati për kryetar nga Partia e Emigracionit Hazbi Kasaj nuk ka hezituar të shpalos disa programin e tij përball elektoratit. Sipas tij  një nga pikat më kryesore të këtij program do të jetë  buqësia, për të cilën Kasaj premton orarë më të shkurtuara pune, dhe teknologjinë e fundit në përdorim për të krijuar lehtësira. “Si […]

Continue Reading

Rama tallet sërish me studentët. I filmon me dron

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në facebook po përpiqet ti paraqesë si minorancë studentët që po protestojnë poshtë zyrës së tij. Me një foto shkrepur nga tarraca e kryeministrisë në nisje të protestës, ai paraqet një numër të vogël studentësh, kurse në Bulevard janë me mijëra protestues. Ndërsa shumë të tjera janë ende në marshim, […]

Continue Reading

Pamje të rralla me dron nga protesta e sotme e opozites. Video

Pamje të rralla të protestës së Partisë Demokratike. Pamjet janë filmuar me dron në “Sheshin Shqiponja”. Pamjet janë shpërndarë para pak minutash nga faqja zyrtare e Partisë Demokratike. Por sipas informacioneve që vijnë nga pjesëmarrës brenda protestës, jo vetëm në kryeqytet, edhe policia po kryen filmime dhe fotografime të shumta të pjesëtarëve.

Continue Reading

Filmime spektakolare me dron e urës në HEC-in e Banjës në Gramsh. Foto/Video

Në këtë video do të shihni pamje të mahnitshme të urës së Shushicës mbi hidrocentralin e Banjës të realizuara nga Albert Vaja (Studio, foto, video, art). Ura e Shushicës është një ndër më të bukurat dhe më të gjatat aktualisht në Shqipëri. E parë nga lart me dron kjo urë duket akoma më spektakolare. Liqeni […]

Continue Reading