Këto janë urat që rrezikojnë të shemben nga çasti në çast në vendin tonë

Ura e Tapizës, në dalje të segmentit Kamëz-Fushë Krujë, e ndërtuar në vitet ’70 , paraqitet në gjendje të degraduar dhe përveç kësaj mungon sinjalistika e cila tregon tonazhin e lejuar të automjeteve të cilat mund të kalojnë mbi të. Kushtet teknike të disa prej urave të ndërtuara para viteve ’90 në vendin tonë janë […]

Continue Reading

Në Vlorë lëvizet vetëm me gomone e helikopter

Ura e Mifolit dhe të gjitha zonat përreth saj, përbëjn pikën kyçe ku janë përqendruar forcat e Emergjencave Civile dhe të ushtrisë, pasi aty situata ka marrë përmasa të frikshme. Gjendja ka përshkallëzuar në një fazë që nuk ishte parashikuar as nga autoritetet, teksa lumi Vjosë vijon të fryhet, duke marrë përpara gjithçka gjen. Siç […]

Continue Reading

Voltana i drejtohet Ramës: Në qofsh burrë, ec e konkuro përballë meje në Shkodër!

Kryeministër, sa herë flet për Shkodrën ti bën autogol! Shumë komode të të kem ty kundershtar politik.” Kështu e ka nisur sot, kundërpërgjigjen e saj për Kryeministrin, kryetarja demokrate e Shkodrës, Voltana Ademi, e cila u sumua nga Rama, ende pa e filluar ky i fundit takimin me të rinjtë e këtij qyteti; ai e kritikoi kryebashkiaken […]

Continue Reading

Filmime spektakolare me dron e urës në HEC-in e Banjës në Gramsh. Foto/Video

Në këtë video do të shihni pamje të mahnitshme të urës së Shushicës mbi hidrocentralin e Banjës të realizuara nga Albert Vaja (Studio, foto, video, art). Ura e Shushicës është një ndër më të bukurat dhe më të gjatat aktualisht në Shqipëri. E parë nga lart me dron kjo urë duket akoma më spektakolare. Liqeni […]

Continue Reading