5,7 milionë euro për rehabilitimin e Bulevardit Zogu I, 600 metra i gjatë

Bashkia Tiranë do të shpezojë rreth 5,7 milionë euro për të rehabilituar Bulevardin Zogu I, 600 metra i gjatë, nga Sheshi Skënderbej deri në unazën pranë ish-Stacionit të Trenit. Për këtë qëllim ajo ka hapur një tender më 12 mars 2019, për përzgjedhjen e kompanisë ndërtuese, i cili do të mbyllet më 11 prill 2019. […]

Continue Reading

Kordinatorja e FRESSH sulmon ashpër deputeten e re të LSI/ Ku ishe në 21 janar?

Koordinatorja e FRESSH, Ana Abdi i është përveshur deputetes së LSI me tone të ashpra, madje duke i thënë se akoma nuk është ngopur në kurriz të këtij populli dhe duke e pyetur se ku ishte në 21 Janar. Ja çfare shkruan ajo: Në përgjigje të atyre që e konsiderojnë arrogancë qëndrimin zyrtar të PS-së, […]

Continue Reading

Nga Mimoza Koçiu: Pse kjo qeveri është kosto për shqiptarët

Pasi ka refuzuar sistematikisht e publikisht ndryshimet në qeveri, Edi Rama ndryshoi katër ministra të kabinetit të vet, 3 muaj para zgjedhjeve të 18 qershorit. Lajmi nuk është paqëndrueshmëria e fjalës së kryeministrit, por largimi i Saimir Tahirit, ministrit të tij më të rëndësishëm, të cilin e ka promovuar e mbështetur sistematikisht, edhe kur faktet, […]

Continue Reading

Paskal Milo: Në situatën aktuale, e me mosmarrëveshje të plotë nuk mund të shkohet në zgjedhje. OSBE-ja nuk na hyn në punë

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo bën një skaner të plotë tensionit të lartë politikë. Në një intervistë për gazetën “Shekull-i”, kreu i PDS-së, jep diagnozën e tij për ngujimin e opozitës, kryeneçësinë e PS-së si dhe jep zgjidhje se si mund të kalohet ngërçi. Ai komenton dhe debatin për ndryshimet që pritet të […]

Continue Reading