LSI, mbledh strukturat e Pogradecit

Politike

Vijojnë takimet e LSI ne terren, ku Sekretari i Pergjithshem Endrit Braimllari mblodhi strukturat e Pogradecit.

“Sot bashkë me Gentin takuam strukturat e LSI në Pogradec!

Është fatkeqësi Kombëtare kur dëgjoj nga çdo qytetar se si të rinjtë dhe të rejat po e lene vendin për shkak të një politike klienteliste, korruptive dhe kriminiale të Edi Ramës.
Pogradeci është shëmbulli sesi rilindja e Edi Ramës shkatërroi të gjithë jetën sociale në këtë qytet, largoi të rinjtë dhe varfëroi qytetarët.
Rilindja dhe Edi Rama abuzoi me mirësinë dhe kulturën e Pogradecarëve.
Pogradeci sot është i mbytur në varfëri ekstreme. Të rinjtë dhe të rejat emigrojnë në Maqedoninë e Veriut, Greqi për punë sezonale sepse Kryeministri jonë nuk ka kohë dhe mundësi të kthejë vëmendjen nga hallet dhe problemet e qytetarëve.

Pogradeci me resurse të mëdha bujqësore dhe turistike por që nuk shfrytëzohen dot sepse politika klienteliste dhe korruptive e Edi Ramës ka shkatërruar çdo mundësi neë këtë qytet.

Është koha të kthejmë besimin tek të rinjtë duke ju dhënë mundësi për arsimim dhe punësim, me një përgjegjësi Kombëtare për të siguruar të ardhmen e Shqipërisë Europiane”, shprehet Braimllari ne njoftimin e tij permes rrjeteve sociale.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?