Meta: Plotësimi i vakancave të AMA të bëhet nga Parlamenti i ri

“Plotësimi i vakancave të AMA-s duhet të bëhet nga Parlamenti i ri i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit”. Kështu shprehet Presidenti Ilir Meta, teksa kërkon shtryjen e plotësimit të vakancave për këtë institucion. Sipas tij, çdo tentativë për kontroll të lirisë së medias është goditje e rëndë për demokracinë dhe minon integrimin:“Duke e përkrahur […]

Vazhdo të lexosh

Mbyllen transmetimet televizive analoge në Tiranë dhe Durrës. Paguani ose hidhini tv në kazan.

Autoriteti i Mediave Audiovizive ka njoftuar prej disa ditësh rregullisht se data përfundimtare e mbylljes së transmetimeve analoge në qarkun Tiranë dhe qarkun Durrës është data 10 shtator 2018 dhe  ka bërë thirrje të gjithë subjekteve që operojnë në këto qarqe të respektojnë afatin e përcaktuar. AMA- njofton të gjithë teleshikuesit që ndjekin transmetime televizive përmes teknologjisë […]

Vazhdo të lexosh

Endira Bushati: Çfarë shteti jemi, kur prokuroria nuk e heton skandalin se ka frikë nga Top Channel dhe TV Klan???

Mbrëmë, mes të tjerave, Basha, shkurt e qartë, foli për “media të kapura”…. Shpalli dhe vullnetin për t’i përmbysur ato, duke kërkuar njëkohësisht dhe ndjesë, për qëndrimin e PDsë në të shkuarën ndaj këtyre mediave… Pak e dinë që, PD në opozitë, ka zhvilluar një “luftë” të vërtetë parimore në këtë drejtim… Ishte këmbëngulja e […]

Vazhdo të lexosh